'Notta cadde krokisi var'

ANKARA- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı izledikleri iddia edilen iki subayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sürerken, iki subayın üzerinde yakalanan notta Arınç’ın oturduğu apartmanın ismi ile bir cadde krokisi çıktığı bildirildi. 
NTV’nin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada iki subay üzerinden iki belge çıktığı ifade edildi. Belgelerden birinde Bülent Arınç’ın oturduğu apartman olan ‘Feza Apartmanı’ ibaresi bulunduğu, diğerinde ise Balgat Cevizlidere Caddesi krokosi var.
Savcılık, apartman isminin yazılı olduğu kâğıdın askerlerce yutulmak istendiği şeklindeki iddiaların doğru olmadığı ve belgede belirtildiği gibi bir yırtılmanın olmadığı ifade edildi. Cevizlidere Caddesi’nde Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir oturuyor. Aynı Caddede dinleme merkezi olarak bilinen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da bulunuyor. Krokide, bu caddeye nasıl çıkılacağına dair çok sayıda çizimler bulunuyor. Her iki belgede de hiçbir isme yer verilmediği belirtildi. Askerlerin evindeki aramada el konulan fihrist ve CD’lerin incelenmesinin sürdüğüne işaret etti. (Radikal)