NTV'den özür: Eleştiriler haklı

NTV'den özür: Eleştiriler haklı
NTV'den özür: Eleştiriler haklı
NTV televizyonu önünde günlerdir yapılan Gezi Parkı protestoları ve istifa haberleri nedeniyle Doğuş Yayın Grubu CEO'su Cem Aydın bir toplantı düzenleyerek özür diledi.

Radikal.com.tr - Doğuş Yayın Grubu CEO'su Cem Aydın 'ın Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak medyaya yönelik eleştirileri değerlendiren bir konuşma yaptığı ve çalışanlarından özür dilediği öğrenildi.
Cem Aydın yaklaşık 300 DYG çalışanıyla buluştuğu toplantıda şunları söyledi:
"Yaşanan son gelişmelerin tüm medyayı olduğu gibi NTV çalışanlarını üzdüğünün de farkındayım. Eleştiriler büyük oranda haklıdır. Bunu herhangi bir nedenle değil vicdanımla söylüyorum. Mesleki sorumluluğumuz açısından bize düşen, olanı olduğu gibi vermektir. Dengesizlikler içinde denge arayışı tüm medyayı olduğu gibi bizi de etkiledi. İzleyicilerimiz ihanete uğramış gibi hissetti, bu konuda onları haksız bulmak mümkün değil." 
Yaşanan sıkıntılar konusunda izleyicilere ve DYG çalışanlarına bir özür borcu olduğunu söyleyen Aydın şöyle devam etti, "İnsanlar haber almak istediklerinde bunu bizden almalıdır çünkü aksi takdirde büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını görüyoruz. NTV toplumun bütün kesimlerinin hassasiyetini ve evrensel habercilik ilkelerini gözeterek haber kanalları arasındaki öncülüğünü sürdürecektir. Bu izleyicimizle olan güven ilişkimizi tazelemek için bize bir fırsattır. Her zamanki gibi işimizi en iyi şekilde yapacağız."
Toplantı sonrasında ise Mehmet Demirkol, Sezin Kır Saygınsoy, Tuğçe Y. Yorulmaz Twitter hesaplarından şu cümleleri yazdılar.

Mehmet Demirkol: (NTV Yönetimi) ''İnsanların güvenini kazanmak için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.''

Sezin Kır Saygınsoy: Cem Aydın az önce hepimizi topladı ve ''Hata ettik.Özür dileriz'' dedi. NTV özüne dönüyor.

Tuğçe Y. Yorulmaz: NTV yönetimi biraz önce tüm çalışanlarını topladı ve ''Hata ettik. Özür dileriz'' dedi.