Nuçe TV'den 'Ey Raqip' ile veda

Nuçe TV'den 'Ey Raqip' ile veda
Nuçe TV'den 'Ey Raqip' ile veda
Danimarka'da mahkemenin 'terör örgütü propagandası' yaptığı gerekçesiyle yayın lisansını iptal ettiği Nuçe (Haber) TV ile MMC TV ekranları karardı.

Danimarka'daki mahkeme bu ülkeden yayın ruhsatları bulunan Mezopotamya Brodcasting şirketine bağlı MMC, Nuçe TV ve yayınları daha önceden durdurulan, dün de iflas için başvurusu yapılan Roj TV'nin yayın lisanslarını geçen 3 Temmuz'da verdiği kararla iptal etti. Ayrıca bu kanallara yaklaşık 5 milyon Danimarka Kron para cezası verildi.
Şirket, karara itiraz etmesi için gereken 5 milyon Kron para cezasını ödemesi ya da bir teminatta bulunamayınca bugün Türkiye saati ile 01.00'de yürürlüğe girdi. " PKK çizgisinde yayın yaptığı gerekçesiyle" kapatılan Nuçe TV ile MMC TV'nin ekranları 'Kürt Milli Marşı' olarak kabul edilen 'Ey Rakip' ile kararırken, aynı çizgide halen başka ülkelerden alınan yayın ruhsatları ile farklı uydulardan PKK veya bölge ülkelerindeki kolları konumundaki örgütlerin doğrultusunda yayın yaptıkları bilinen Sterk TV, Rohani TV, ile aynı frekanslardan dönüşümlü yayın yapan Çıra TV ile Newroz TV bulunuyor. Bu kanallardan Sterk TV Kürtçe'nin yanı sıra Türkçe de yayın yaparken diğer kanallar Suriye ve İran'daki Kürtler'e yönelik yayınlarını sürdürüyor.
Nuçe TV yetkilileri, kapatılan kanalların yerlerine yenilerinin açılması için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü açıkladı. (İhsan DÖRTKARDEŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114693311469336

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Terörle Global Mücadele - RadikalGokhan

  Demek ki neymiş, teröristle mücadele için elinizde hapis olan teröristbaşı ile görüşeceğinize, Danimarka gibi ülkelerle işbirliğine girişseniz daha hızlı sonuç alırmışsınız. Darısı diğer terörist organizasyonların ve uzantılarının başına. Yürü Rakip marşıyla gönderiyoruz Nuçe'yi ekranlardan. Hayırlı olsun.

  Biz Yaşamı Uğruna Ölecek Kadar Seviyoruz.... - 06yusuf65

  öncelikle danimarka hümetini nefretle kınıyorum kaçıncı y.yılda yaşıyoruz anlamadım ki artık basın emekçilerine verilen bu cezaları kim durduracak arkdaşım lanet olsun sizin ülkenize sizin gibi adaletsiz devletinize kürtler hiç bir zaman mücadelelerinden vaz geçmez ... Biz Yaşamı Uğruna Ölecek Kadar Seviyoruz....

  Ey Raqip - Ari Zerdüst

  Dünyayi paylasan sömürgen güclerin bu adaletsizligini kinama yada protesto yerine " Ey Ragip"le kapati demekle ne kadar haber alam ilkesine dogru yaklasiyoruz degil mi!! Evet Kürtlerin kendi diliyle muzik dinledigi kanali kapandi,haber alma kanali kapandi mutlu oldunuz mu!! Ey türkiye bununla ne kazanacaksin! Cebine ne girdi! Türkiyenin degerlerini AB ve ABD ye peskes etmekle roj tv yi MMC NUCE tv kapatipta hangi insanlik adina hangi degeri yaratiniz!!Kürtler eski kürtler olmadigi bir yerine on tv acacak gücte oldugunu dolaysiyla halkin degerlerini bu noktada sömürgenlere yedirmemeniz icin daha ne kadar zaman gerekli!!

  yavru amerika!! - cesi

  bu tıpkı siyasi partilerin kapatılması gibi, biri giderse diğeri gelir..burada cezalandırılan tv kanalları değil onları izleyen halktır.. tamamen siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum.insan hakları ve demokrasinin baktığı avrupa bir kez daha siyasi çıkarlarına göre hareket etmiştir.avrupa yavru amerika olmaktan hiçbir zaman kurtulamamıştır.

  hiç te değil - pispor

  asla PKK çizgisinde yayın yapmadı sadece doğruları söyledi yalancıları deşifre etti.PKK nın zaten kendine ait Gerilla TV var zaten Türkiye de biri doğruyu söylerse adı ya eşkıyaya ya teröriste çıkar bu halk zaten bunu biliyor ben kısa zamanda kürt halkının yeni bir TV kuracağına eminim

  ne propagandası - Efendisiz65

  nuçe tv güya propaganda yaptığı için kapatılmış! yalan atmayın be. düpedüz tcyle danimrka hükümeti arasında yapılan anlaşmalarla kapatıldı. bir yığın ticari anlaşma yapıldı danimarkayla sırf nuçe kapansın diye. bunu wikileaks belgelerine bile yansıdı. hala yok propganda yok bilmem ne.