Nuh Köklü davasında skandal mektup dosyaya girmiş!

Nuh Köklü davasında skandal mektup dosyaya girmiş!
Nuh Köklü davasında skandal mektup dosyaya girmiş!
Gazeteci Nuh Köklü'yü bıçaklayarak öldüren Azizoğlu'nun ağabeyinin Cumhurbaşkanı'na "Selamünaleyküm Cumhurbaşkanım" diye mektup yazıp yardım istediği ortaya çıktı. Köklü'yü 'AKP karşıtı ve Gezi'nin öncülerinden' olarak nitelendiren mektubun Adalet Bakanlığı tarafından mahkemeye gönderilmesi tartışma yarattı.

RADİKAL - İstanbul Kadıköy’de arkadaşlarıyla kartopu oynayan gazeteci Nuh Köklü’yü dükkânının camına kartopu isabet ettiği” gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Serkan Azizoğlu'nun "Kasten adam öldürmek", Nazım Coşaner'in ise "Kasten adam öldürmeye yardım etmek" suçundan yargılanmasına dün başlandı. Taraf gazetesinin haberine göre, sanık Azizoğlu’nun mahkemede verdiği ifadelerle, Köklü’yü bıçakladıktan sonra verdiği ifadeler arasında çelişkiler dikkat çekerken dava dosyasında yer alan bir mektup da gündeme geldi. Azizoğlu'nun ağabeyi Barış Azizoğlu tarafından yazılan ve Köklü'yi ' AKP karşıtı-Gezici' olarak nitelendiren mektup, 'tarikat' selamıyla bitiyor. Mektubun Cumhurbaşkanlığı'ndan Adalet Bakanlığı'na nasıl gönderildiği belirlenemezken Adalet Bakanlığı'nın mahkemeye yollaması tartışma yarattı. 


Nuh Köklü davasının sanığı: 'Ben vurmadım, bıçağın üzerine düştü'

‘AKP’YE KARŞI VE GEZİCİ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a sanık Azizoğlu’nun ağabeyi Barış Azizoğlu tarafından yazılan mektup şöyle: “Selamün Aleyküm Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan . Bizler sizi seven ve gönül veren kişileriz, haberiniz üzere Kadıköy Yel değirmeni’nde gazeteci Nuh Köklü’nün ölümü ile ilgili sorunumuzu dile getirmek istiyoruz. Olayın gazete ve televizyonlardaki gibi seyretmediği bunun nedeninin vefat eden gazetecinin arkadaş çevresi dolayısıyla kamuoyuna böyle gösterilmiştir. Bunların gerçekle alakası yoktur. Olayın aslı bir grubun AKP’nin İç güvenlik paketini protestodan gelirken kardeşim Serkan Azizoğlu’nun dükkanına kar topu atıp, bunu defalarca tekrarlayıp Serkan Azizoğlu’nun sözlü uyarılarına aldırmayıp buna devam etmişlerdir. Sözlü hakaretler olmuştur. Serkan Azizoğlu’nun ben deliyim demesi aslında bir uyarıdır. Fakat buna aldırış etmemişlerdir. Bunun üzerine Serkan Azizoğlu dükkana girip bir sopa almış ve üzerlerine korkutmak amaçlı sallamıştır. Fakat grup kalabalık olduğu için Serkan Azizoğlu’nun elinden sopayı alıp, Serkan Azizoğlu’nu kötü şekilde darp etmişlerdir. Bunu sindiremeyen Serkan Azizoğlu tekrar dükkana girip eline bıçak almıştır. Tekrar kendisini savunmak ve korkutup onları göndermek amaçlı boşa sallamıştır ve görüntülerde görüldüğü üzere Nuh Köklü, Serkan Azizoğlu’na arkasından ağır tekme atıp Serkan Azizoğlu’nu yere düşürmüş ve üzerine atlayıp arkadaşlarıyla birlikte tekmeleyip Serkan Azizoğlu’nu linç etmişlerdir. Bu esnada Serkan Azizoğlu kendinde olmayıp aralarından sıyrılırken kendini koruma amaçlı şuursuz bir şekilde bıçağı sallamıştır. Bu esnada bıçak Nuh Köklü’ye gelmiştir. Olay tamamen kaza olup, nefsi müdafadır. Olaydan AKP Milletvekilimiz Metin Külünk haberdardır. Vefat eden kişi AKP’ye karşı ve Gezi olaylarının öncülerindendir. Sonuçta olayda bir ölüm olup fakat bunun istemsizce tamamen bir kaza olduğunu tekrar dile getirmek istiyoruz. Bizler de bu durumdan üzgünüz. Serkan Azizoğlu, epilepsi hastası olup yeşil reçeteli ilaç kullanmakta. Bu durumdan askerliği yarım kalmış, çürük raporu almıştır. Ben Serkan Azizoğlu’nun abisi Barış Azizoğlu olup Halveti Uşaki Kasımpaşa’daki Seyit Hasan Hüsamettin Üşaki hazretlerine bağlıyım. Şeyhim Eyüp Fatih Şaban Nuhullah Hazretleridir. Sizlere duacıyız bu olayda yanımızda olmanızı temenni ederiz. Rabbime emanet olun, allah yardımcınız olsun, Selamün Aleyküm.” (Taraf)


  http://www.radikal.com.tr/141091214109121

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ayşe Tatile Çıksın - user1124476

  Bilindiği gibi, 'Ayşe Tatile Çıksın' Kıbrıs Barış Harekatının operasyon startının parolasıydı.Şimdi artık Allahın Selamı Üzerinize Olsun yaygın bilinen adıyla Selamın Aleyküm, ya da badem bıyık takke sarık çarşaf türban tarikat cemaat sembolü gümüş yüzükler pekaala kamuda işlerinizin hızlı ve lehinize yürümesinin sembolü.Test etmişliğim vardır...:))İroni kara mizah da bir yere kadar ama kamudaki kadrolaşmanın vardığı vehameti gösterir bu haber karşısında aslında ürperleyiz tüylerimiz diken diken olmalı aslında.Geziciysen heryerde öldürülebilirsin....Şizofrenik sultan aslında sadece genel seçimlerden sonra kürtleri cezalandırmıyor...muhalif olan herkesi cezalandırıyor...efendim akp ye oy atmadıysan çözüm süreci biter...oy vermediysen ap ye bu ülkenin enerji bakanı çıkar bölgeye 3-4 gün elektirik vermeyelimde akılları başlarına gelsin der...GEZİciysen karttopu oynarken 'bıçağın üstüne düşersin...tıpkın metin göktepe nin duvardan düşmesi gibi...sonra ağabeyi çıkar kendi yalanını yalanlar...dediğim gibi AYŞE TATİLE ÇIKSIN ARTIK....!