Nuh'un Ankara Makarnası yetim kaldı

Nuh'un Ankara Makarnası yetim kaldı
Nuh'un Ankara Makarnası yetim kaldı
Nuh Çimento'nun kurucularından olan ve Nuh'un Ankara Makarna'nın sahibi sanayici ve işadamı eski Kayseri milletvekili Muharrem Eskiyapan Bodrum'da geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıkoplu'nun da dayısı olan Mukarrem Eskiyapan, 1973-1985 yılları arasında 13 yıl aralıksız Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) Başkanlığı yaptı ve İstanbul Milletvekilliği için CHP'den aday adayı oldu ancak daha sonra AKP'ye geçti.
Eskiyapan'ın tedavi gördüğü Özel Bodrum Hastanesi yetkilileri basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Kardioloji Uzmanı Uzman Doktor Nejat Sönmez, Eskiyapan'nın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini söyledi.
Muharrem Eskiyapan'ın hastaneye saat 10.00 sıralarında getirildiğini ifade eden Sözmez, ''Hastamıza ilk müdahaleyi otel görevlileri yapmış. Ekiplerimiz de kısa sürede otele ulaştılar. Hastanın duran kalbi yolda yapılan müdahale ile yeniden çalıştırılmış. Hastanede yaptığımız tüm müdahalelere rağmen hastayı kurtaramadık'' dedi.Sönmez, hastanın kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsi sonrasında ortaya çıkacağını da ifade etti.