Numan Kurtulmuş'tan HDP'ye çağrı

Numan Kurtulmuş'tan HDP'ye çağrı
Numan Kurtulmuş'tan HDP'ye çağrı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Taksim'deki terör saldırısının ardından yaptığı açıklamada,"Çok hassas bir dönemden geçiyoruz. HDP'ye de büyük sorumluluklar düşüyor" dedi.

RADİKAL-Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Taksim'deki canlı bomba saldırısının ardından Ordu'da açıklama yaptı. Kurtulmuş, şunları söyledi: "Bu saldırının esas hedefi bütün insanlıktır. Lanetliyoruz, kınıyoruz ve gerçekten bütün bu nefret dalgasını oluşturanları, sadece o bombayı patlatanları değil, o bombayı patlatanları, onların arkasındaki karanlık odakları, onların arkasındaki terör tüccarlarını da bütün kalbimizle, bütün benliğimizle lanetliyoruz.Terör Türkiye'yi bu anlamda bir karamsarlık ortamına itmek istiyor. Halkımızı, buraya gelecek olan yabancı misafirlerimizi bir korku çemberinin, fanusun içerisine almaya çalışıyor ve bizim de bu olaylar karşısında hem korkmamızı hem de bunları kanıksamamızı istiyor. Aksine biz korkmayacağız, yılmayacağız ve kanıksamayacağız.Terör örgütlerine vereceğimiz en önemli cevap, bizim millet olarak kenetlenmemizdir. Milli birlik ve beraberlik şuuru içerisinde hareket etmemizdir.

İstiklal Caddesi'ndeki patlama sonrası hükümetten ilk açıklama

Taksim bombacısı aranan IŞİD üyesi S.Y. mi?

HDP: İstanbul'daki bombalı saldırıyı lanetliyoruz

HDP'YE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Çok hassas bir dönemden geçiyoruz. HDP'ye de büyük sorumluluklar düşüyor. HDP, demokratik olarak milletin oylarını almış, 5 milyona yakın vatandaşımızı temsil ederek parlamentoya gelmiş bir siyasi parti. HDP'nin yetkililerinden de bu milletin beklentisi, kendilerine oy veren seçmenlerinin de beklentisi, bu ve benzeri terör saldırılarını bütün yürekleriyle, bütün benlikleriyle lanetlemeleridir. Dil ucuyla değil, yürekten.Terör şebekelerinin bu anlamda hareketlenmesine birilerinin lojistik destek verdiği, birilerinin siyasi destek verdikleri, birilerinin hatta ekonomik destekler sağladıkları, silah destekleri sağladıkları açık bir şekilde görülüyor. Öncelikli olarak terör saldırılarına en ufak bir şekilde kim ne şekilde destek verdiyse en az onlar da teröristler kadar suçludurlar. Herkesin burada net, açık, şeffaf olması lazım." (hürriyet)

HDP Sözcüsü Bilgen: Çözüm için risk ve sorumluluk almaya hazırız

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının asıl hedefi Taksim Meydanı mıydı?