Nur sevdiği kız için yeşil kartla erkek oldu

Erzurumlu Nur K., sevdiği kız için 28 yaşında yeni hayatına başladı. 45 saat süren dört ameliyatla yapay penis takılan Nur. K., nüfus cüzdanını değiştirdi.

ERZURUM - Erzurumlu Nur K., sevdiği kız için 28 yaşında yeni hayatına başladı. 45 saat süren dört ameliyatla yapay penis takılan Nur. K., nüfus cüzdanını değiştirdi. Askerlik için çürük raporu alan Nur'un hedefi evlenmek.
10 kardeşin en küçüğü. olarak doğan Nur. K., ilkokul sıralarında farklı hissetmeye başlamış: "Evlendirilmek istenince Bursa'daki ablamın yanına kaçtım. Konfeksiyon fabrikasında kendimi erkek olarak tanıttım. Kadın olduğumu anlaşılınca işten çıkmak zorunda kaldım."
Annesinin çağrısı üzerine eve dönen Nur. K.'nın hayatı, beş yıl önce vali yardımcısı Aydın Ölmez'le tanışmasıyla değişti. Valiliğin girişimiyle Ankara'ya sevk edilen ve yeşil kartı çıkartılan Nur. K, içlerinden biri 14 saat süren yedi ameliyat sonunda erkek oldu ve adını İsmail olarak değiştirdi. Hiç bir zaman çocuğu olmayacak. Ama yine de mutlu. İlk iş eski fotoğraflarını yaktı. Yeni hedefi 'durumunu bildiği halde' evlilik teklifini kabul eden kız arkadaşıyla evlenmek. (dha, aa)