Nuriş'in ailesine saldırı planı ortaya çıkarıldı

Flash TV'yi basan Erkan Ulaş ile iki adamı, Çakıcı'nın talimatıyla Nuri Ergin'in ailesine saldırı hazırlığı yaparken yakalandı.

Flash TV'ye yönelik baskının sanıklarından Erkan Ulaş ile iki adamının, organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı ve onun 'sağ kolu' olduğu bildirilen Adnan Çiçek'in talimatıyla 'Karagümrük çetesi' elebaşı Nuri Ergin'in aile üyelerine yönelik saldırı hazırlığı yaparken yakalandığı açıklandı.
İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, tutuklu ve hükümlü olarak halen cezaevinde bulunan 'Karagümrük çetesi' elebaşı Nuri Ergin'in ağabeyi Nejat, kardeşi Zeynel ve oğlu Nurettin Ergin başta olmak üzere Ergin ailesi üyelerine saldırı hazırlığı içerisinde olduğu belirlenen bir gruba yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında, Flash TV'ye yönelik baskına ilişkin açılan davada yargılanarak 1 yıl 11 ay hüküm giyen ve ardından 22 Haziran 2000 tarihinde Yenikapı'daki Mercan Restoran'a düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan Erkan Ulaş ile iki adamı gözaltına alındı.
Sorguları yapılan Erkan Ulaş ve adamlarının, suikast talimatını Nuri Ergin ile aralarında husumet bulunan organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı ve onun 'sağ kolu' olduğu bildirilen Adnan Çiçek'ten aldıkları belirlendi.

DİĞER OPERASYONLARDA 29 GÖZALTI

istanbul polisinin diğer operasyonlarda, Karaköy'deki genelevlerde çalışan kadınlara baskı yaptıkları iddia edilen çetenin elemanlarından Şeref Yazaoğlu'nun da aralarında bulunduğu 29 kişi yakalandı. Bu kişilerle birlikte, 1 adet uzun namlulu ve üzerinde dürbün takılı yivli otomatik tüfek, 12 adet tabanca, 18 adet şarjör, 1100 adet fişek, 5 adet av tüfeği, 19 adet sahte pasaport, 3 adet sahte nüfus cüzdanı, 1 adet gemi görevlisi cüzdanı, 2 adet kredi kartı, 11 gram uyuşturucu madde, 1 adet polis kelepçesi ve 1 adet polis sireniyle tepe lambası ele geçirildi.