Nusaybin- Suriye sınırında hendek kazma çalışmaları sürüyor

Nusaybin- Suriye sınırında hendek kazma çalışmaları sürüyor
Nusaybin- Suriye sınırında hendek kazma çalışmaları sürüyor
Mardin'in Nusaybin İlçesi ile Suriye'nin Kamışlı kenti arasındaki sınır bölgesinin Türkiye tarafında, askerler tarafından bir süre önce başlatılan hendek kazma çalışmaları sürüyor. Kazı çalışmalarının, sınırın Cizre ilçesine kadar devam edeceği belirtildi.

RADİKAL - Nusaybin İlçesi ile hemen karşısında bulunan Suriye 'nin Kamışlı kenti arasındaki tampon bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri 'nin başladığı hendek kazma çalışmaları devam ediyor. Mayınlı alanda makineleri ile kazılan hendeğin 5 metre genişliğinde ve 5 metre derinliğinde olduğu, yükseltilen toprak ile birlikte yaklaşık 9 metre derinliğinde olacağı kaydedildi.

Bugüne kadar yaklaşık 3 kilometre kazılan hendek, Demirtepe Köyü hudut karakoluna ulaştı. Hendeğin, Suriye'deki iç savaş yüzünden güvenlik amaçlı kazıldığı ve hendek ile yasadışı geçişlerin önlenmesinin de önüne geçileceği belirtildi.

Nusaybin İlçesi'nin batısında ve Suriye'nin Kamışlı kenti arasında, Kızıltepe yönüne doğu 2014 Şubat ayında 1 kilometre uzunluğunda hendek kazılmıştı.
DHA-Ahmet AKKUŞ


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Suriye

  ,

  iç savaş

  ,

  ,

  güvenlik