Nusaybin'de askerler havaya ateş açtı

Nusaybin'de askerler havaya ateş açtı
Nusaybin'de askerler havaya ateş açtı
Suriye'de çatışmadan kaçanlar sınıra yığıldı, Türk askerleri havaya ateş açtı

NUSAYBİN - Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentine muhaliflerle, Esad askerleri arasında çıkan çatışmadan kaçanlar, mayınlı sınırı geçip Türkiye 'ye gelmek isteyince Türk askerleri geniş güvenlik önlemleri alıp, geri dönmeleri için anonslar yaptı. Suriyelilerin ısrarla sınırı geçmek istemeleri üzerine Türk askerleri havaya ateş açtı.

Nusaybin'in hemen karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde bu akşam saatlerinde muhaliflerle Suriye lideri Beşar Esat'a bağlı kuvvetler arasında çatışma çıktı. Kamışlı'nın Dibane ve Tartap köylerine muhaliflerin girdiği belirtilirken, bölgede yaşanan çatışmadaki silah sesleri Nusaybin'den duyuldu. Top seslerinde duyulması üzerine bölgede akrabaları bulunan Nusaybinliler, sınır kesimine gelip, olayları uzaktan izlemeye başladı.

Bu sırada muhalifler ile Esat'ın askerleri arasındaki çatışmadan kaçan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kalabalık gruplar, Nusaybin ile Kamışlı arasındaki mayınlı bölgeyi geçip Türkiye'ye gelmek için sınırın sıfır noktasına geldi. Sınırda askerler önlemleri artırırken, bölgeye polis ekipleri de sevk edildi. Güvenlik güçleri, Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyelilere anons yaparak, geri gitmelerini istedi. Ancak, Suriyelileri ısrarla gelmek istemesi üzerine Türk askerleri havaya ateş açtı.

Sınırın Nusaybin tarafında asker ve polisin aldığı sıkı güvenlik önlemleri devam ederken, Türkiye'ye geçmek isteyenler ise sınırın karşı tarafında bekleyişlerini sürdürüyor. Bu arada Kamışlı'dan yer yer silah sesleri de geliyor.(dha/Ahmet Akkuş)


  http://www.radikal.com.tr/112930011293002

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kim cizdi bu sinirlari? - karayel1965

  arap ve diger azinliklara hata eli silahli teröristlere gecis serbest.akrabalari ve ailelerin hata yerlesim alanlarinin tam ortasindan cizilen yapmacik emperyalist sinirlar,mayinlar,kursunlar ve bombalar kürtlere.insanlik kürtlerin tarihini,acilarini ve nedenlerini yazdiginda ben insanim diyebilen insanligindan utanacaktir.bu suca ortak olan arap ve türklerin bir menfaatide yok.irak herkese ibret olunmali iste irak iste sadamin akibeti

  kahrolsun savaş!!! - güneydoğu

  Allah hepnizin yardımcısı olsun...