Nusaybin'de binaya yıldırım çarptı

Nusaybin'de binaya yıldırım çarptı
Nusaybin'de binaya yıldırım çarptı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir binanın üst katına düşen ve binada oturan ailelere korkulu anlar yaşatan yıldırım, binanın duvarında hasara neden oldu.

NUSAYBİN - Nusaybin İlçesi Yeni Turan Mahallesi Hamam sokak üzerinde bulunan Özcan Apartmanı'nda oturan aileler, dün gece korkulu anlar yaşadı. Binanın üstündeki koruma duvarına akşam saatlerinde yıldırım düştü. Büyük bir gürültü ile düşen yıldırım, önce Nasuybin'in karşısında bulunan Kamışlı kentinden atılan bir top mermisi sanıldı. Ancak, daha sonra binanın üst koruma davarına yıldırım düştüğü ve bunun sonucu bina koruma duvarının bir kısmının yıkıldığı görüldü.

' SURİYE 'DEN TOP ATILDI SANDIK'
Binada oturan Ahmet Cengiz, ilçede saat 20.00 sıralarında yoğun bulut ve şimşek çakmaları yaşandığını belirterek şunları söyledi:

"Biz de evde oturuyorduk, sonra büyük bir gürültüyle şimşek çakması sesini duyduk. Aile olarak çok korktuk. Suriye'nin Kamışlı kentinden buraya top atıldığını sandık. Hemen dışarı çıktık baktı ki apartmanın koruma duvarı olan mermer bloklar oyulmuş ve kırılmış. O zaman anladık ki yıldırım çapmış apartmana. Büyük bir faciandan kıl payı kurtulmuşuz. Allah bizi kurtardı."

Mahalle sakinlerinden Seyhan Yılmaz da, evde oturdukları sırada elektriklerin kesildiğini, büyük gürültüyle bir patlama sesi duyduklarını ifade ederek, "Tüm aile korkudan ne yapacağımızı bilemedik. Sonra dışarı çıktım. Baktı ki tüm mahalle sokağa inmiş bu gürültüden bahsediyorlardı. Baktık karşımızdaki apartmanın damına yıldırım düşmüş. Kimse yaralanmamıştı. Allah bize kurtardı" diye konuştu.

DHA - Ahmet AKKUŞ


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  patlama

  ,

  Akşam

  ,

  Aile

  ,

  Gece

  ,

  zaman

  ,

  koruma

  ,

  BİNA