Nusaybin'de duvar inşaatı tekrar başladı

Nusaybin'de duvar inşaatı tekrar başladı
Nusaybin'de duvar inşaatı tekrar başladı
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde önceki gün BDP'nin düzenlediği miting ve Belediye Başkanı Ayşe Gökkan'ın 9 gün süren açlık grevi eyleminin ardından durdurulduğu belirtilen Suriye sınırındaki güvenlik duvarının yapımına, bugün tekrar başlandı.

NUSAYBİN - Mardin'in Nusaybin ile Suriye'nin Kamışlı kenti arasında sınırda güvenlik amacıyla perde beton duvarın yapımı, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan'ın 9 gün süren açlık grevi ile BDP 'nin düzenlediği ve olayların çıktığı mitingin ardından sona erdi. Nusaybin mitingine katılanlara BDP ilçe binası önünde açıklama yapan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Duvar yapımı durduruldu" dedi.

Yetkililer bu konuda açıklama yapmazken, duvar inşaatına bugün yeniden başlandı. Sabahın erken saatlerinde duvar inşaatında demir örme ve beton dökme işlemleri yapılırken, asker ve polis geniş güvenlik önlemi aldı. (Ahmet AKKUŞ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115992211599226

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İki yüzlü politika. - brandywine06

  Türkiye İsrail'in Filistinlilere karşı yaptığı duvarı da, Yunanistan ve Bulgaristan'ın Türkiye'ye karşı yaptığı duvar ve tel örgüyü de eleştiriyor. Hatta İsrail'inki utanç duvarı diye adlandırılıyor. Türkiye'ninki ne duvarı acaba? Bu durumda iki yüzlü politika demek haksız mı?

  Demakrasi Duvari - Snow

  Daha once sinir yokmuydu da simdi duvar oruluyor,kime karsi oruluyor?Ozeliklede Suriye duvari.Kurdlerle boylemi basa cikacaksiniz?Duvar yerine demokrasi orsenizde sorunu cozeniz olmuyormu!

  bir tasla iki kus - karayel1965

  Akp ulusalcilarin 1923'ten günümüze kadar olan sürecte gerceklestirilmis olan ayiplarini baska bir ayipla gölgelemeye calisiyor,unuturmaya ve gündeme gelmesini engeliyor bu tür eylemlerle.bir süre sonra duvari yikip sanki büyük bir lutufta bulunmus tavirlari sergileyerek kürtlerin sempatisini kazanacagini saniyor.ilaki bir duvar örmek istiyorsaniz örmek istediginiz bu duvarin cok iclerinden bir yerlerde sivas'in oralarindan adana'lardan falan baslasaydiniz bari gercekci olurdunuz

  Nusaybin'de duvar inşaatı hk. - runekson

  Devletlerin sınırları olur,sınırları olmayan devlet olamaz,yapılan bu duvarlara tepki gösteren kesim terör örgütünün yandaşlarıdır bunlar sınırdan uyuşturucu kaçakçılığı, akaryakıt kaçakçılığı ve her türlü kaçakçılık işlerini müdahale olmadan yapmak istiyorlar,ancak bu kaçakçılıktan elde edilen gelir doğudaki yoksul halkın cebine gitmiyor,kimin cebine gidiyor, uyuşturucu ve silah kaçakçısı baronların,ve pkk terör örgütünün cebine gidiyor,bunun devamı için terör örgütü ve baronlar küçük menfaatlar karşılığı bu yoksul kürt halkını kışkırtıp onların hayatı pahasına bu işleri tertipliyorlar bu işlere alet olan halkın hayatının bir değeri olduğunun bilincine varıp bu organizatörlere maşa olmamaları gerektiğini düşünüyoruz.

  gericilik baska birsey deyil - kocero 21

  türkiye politiasi bu, kürtlerin biraraya gelmemesi icin ve basarili olmamasi icn türkiye elinden geleni herseyi yapiyor, birde kardesmisiz böylemi olur kardeslik haki batsin böyle kardeslik ben sahsen böyle kardeslik istemiyorum, benim varligimdan rahatsiz ol beni hic say ondan sonra neymis biz kardesiz,kim inanir bu komiklige aslinda yazacak söylenecek cok söz var ama simdilik bu kadar.

  KİM - HARAYDIN

  Kim para kazanıyor bu işten? Bu iş bir işe yarasın diye yapılmadığı belli.O halde bu fuzuli işlemden kim köşe dönmek istiyor? Tel örgü dışında, duvarla değil sınırı kontrol eden teknoloji ve sınırdan kuş uçurtmayan sınır koruma birlikleri sınırı korur. Teröre kaynak sağlayan uyuşturucu ve kaçakçılık faaliyetlerine duvarın engel olduğu nerede görülmüştür, korumazsanız bir gedik bulur illaki girer, o halde kim bu duvardan para kazanma peşinde, kim?