Nusaybin'de hendek kapatan polislere ateş açıldı

Nusaybin'de hendek kapatan polislere ateş açıldı
Nusaybin'de hendek kapatan polislere ateş açıldı
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin güvenlik güçlerinin girişini engellemek için mahallelere kazdığı hendekleri kepçe ve zırhlı araçlarla kapatmaya giden polis ekiplerini ateş açıldı. Polis saldırganları havaya ateş açarak uzaklaştırdı.

RADİKAL- Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK 'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin güvenlik güçlerinin girişini engellemek için mahallelere kazdığı hendekleri kepçe ve zırhlı araçlarla kapatmaya giden polis ekiplerini ateş açıldı. Polis saldırganları havaya ateş açarak uzaklaştırdı.

Nusaybin'in çeşitli mahallerine güvenlik güçlerinin girişlerine engellemek için YDG-H'liler sokaklara hendekler kazıp, barikatlar kurdu. Bu akşam saatlerinde Nusaybin Emniyet Müdürlüğü ekipleri kepçe ve zırhlı araçlarla gittiği Dicle Mahallesi'nde hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmaya başladı. YDG-H'liler hendek kapatan polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açıp, molotoflu saldırıda bulundu.

Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Polis, saldırganları dağıtmak için havaya ateş açıp, gaz bombası ile müdahale etti. Saldırganlar kaçarken, polis ekipleri hendekleri kapatmayı sürdürdü.

Hendeklerin kapatılması sırasında zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemleri alındı. Ahmet AKKUŞ / NUSAYBİN (Mardin) (DHA)