Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı sürüyor

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı sürüyor
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı sürüyor
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı 5'inci gününe girerken, güvenlik güçlerinin operasyonları sürüyor. Mahallelerde sık sık silah ve patlama sesleri duyulan Nusaybin'de elektrik ve suyun kesik olması nedeniyle belediye ekipleri tankerlerle vatandaşlara su dağıtıyor.

RADİKAL - Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için 13 Kasım günü saat 21.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi. Sokağa çıkma yasağının bugün 5'inci gününe girdiği ilçede güvenlik güçlerinin operasyonları devam ediyor.

Operasyon kapsamında özellikle geceleri mahallelerden çatışmalar nedeniyle silah ve patlama sesleri yükseliyor. Açılan ateş nedeniyle bugüne kadar 44 yaşındaki Selamet Yeşilmen adlı kadın yaşamını yitirirken, 5 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Yaralılar 112 Acil servis ambulansıyla Nusaybin Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Nusaybin Belediye Başkanlığı, itfaiye ekipleri aracılığıyla suların akmadığı mahallelere tankerlerle su götürerek halka dağıtıyor.

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı ve elektrik kesintilerini protesto etmek için bazı vatandaşların da balkon ve pencerelerinden tencere ve tavalara vurarak ses çıkardığı görüldü.
DHA-Ahmet AKKUŞ