Nusaybin'de sokağa çıkma yasağına 'gürültülü' protesto

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağına 'gürültülü' protesto
Nusaybin'de sokağa çıkma yasağına 'gürültülü' protesto
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağı 11'inci güne girerken, güvenlik güçlerinin ilçedeki hendekleri kapatma, barikatları yıkma çalışmaları devam ediyor. İlçede oturanlar dün akşam geç saatlerde, çatışma ve sokağa çıkma yasağını protesto etmek için tencere-tava ile gürültü eylemi yaptı.

RADİKAL - Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı 11'inci gününe girerken dün akşam Abdulkadirpaşa ile Yenişehir Mahallesi'nde yoğun silah ve patlama sesleri duyuldu. Çatışma bölgesinden 4 askeri personel taşıyıcı zırhlı kirpi aracı ve polis araçların çıktığı görüldü. Silah ve patlama sesleriyle birlikte balkonlara çıkanlar, tencere, tava çalarak, gürültü eylemi yaptı.

Nusaybin'e dün girmek isteyen ve aralarında HDP Mardin Milletvekillerinin de bulunduğu gruba güvenlik güçlerinin gazlı müdahalesiyle rahatsızlanan Mithat Sancar'ın durumunun iyi olduğu ve taburcu edildiği belirtildi. HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, genel merkezin dünkü açıklaması ardından, Nusaybin'de eyleme devam edip etmeyecekleri konusunda, milletvekili ve partilerinin il ve ilçe teşkilatı üyeleriyle görüşerek karar alacaklarını söyledi.
DHA-Ahmet AKKUŞ