Nusaybin'de sokaklarda hendek kapatan polise ateş açıldı

Nusaybin'de sokaklarda hendek kapatan polise ateş açıldı
Nusaybin'de sokaklarda hendek kapatan polise ateş açıldı
Mardin'de PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H tarafından güvenlik güçlerinin ara sokaklara girişini engellemek için açılan hendekleri dolduran polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada can kaybı yaşanmadı.

RADİKAL- Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK 'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin polisin girişini engellemek için cadde ve sokaklara kazdığı hendekleri makineleriyle kapatıldı. Bu sırada polise uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Ekipler taşlı saldırıda bulunan grupları da gaz bombasıyla dağıttı.

Nusaybin'de YDG- H üyeleri, başta Abdulkadir Paşa Mahallesi olmak üzere güvenlik güçlerinin girişini engellemek için bazı cadde ve sokaklara hendekler kazıp, taşlarla barikat kurarak giriş çıkışlara kapattı.

POLİS ZIRHLI ARAÇLAR VE KEPÇELERLE MAHALLEDE

Nusaybin Emniyet Müdürlüğü ekipleri de bugün öğleden sonra mahalleye zırhlı araçlar ve kepçelerle giderek, kazılan hendekleri kapatmaya başladı. Hendeklerin kapatılması sırasında geniş güvenlik önlemleri alınırken, ara sokaklardan polis ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ateşte ölen ya da yaralanan olmadı.

Hendekler kapatılırken, çevreye asılan PKK flamaları da indirdi. Bu sırada ara sokaklarda toplanıp, taşlı saldırıda bulunan grupları da polis, gaz bombasıyla müdahalede ederek dağıttı.

(DHA)