'O cami'nin müezzini polise ifade verdi: İçki içildiğini görmedim

'O cami'nin müezzini polise ifade verdi: İçki içildiğini görmedim
'O cami'nin müezzini polise ifade verdi: İçki içildiğini görmedim
Başbakan Erdoğan'ın Gezi protestolarının başlagıcından beri yaptığı konuşmalarda 'içki içildiği'ni gündeme getirdiği Dolmabahçe'deki caminin müezzini Fuat Yıldırım'ın, Terörle Mücadele polislerine de 6 saat boyunca ifade verdiği ve daha önceki 'içki içildiğini görmedim' sözlerini tekrarladığı öğrenildi.

Radikal.com.tr – Gezi Parkı protestolarının Beşiktaş ve Dolmabahçe’de sert çatışmalara dönüştüğü 31 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında, polis müdahalesiyle yaralanan direnişçilerin Dolmabahçe'deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'ne sığınmasına izin veren müezzin Fuat Yıldırım’ın, Terörle Mücadele Şubesi polislerine 6 saat boyunca ifade verdiği ortaya çıktı.

Yurt gazetesinden Caner Taşpınar'a açıklamalarda bulunan müezzin Fuat Yıldırım, ifadesinde, “Ben cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim. Görmediğim şeyi söylemem” dedi.


‘DİN ADAMIYIM, YALAN SÖYLEMEM’
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yaşadıklarını anlatan Müezzin Yıldırım, ifadesinde ‘din adamı olduğunu ve bu nedenle yalan söyleyemeyeceğini’ belirtti.


‘İÇKİ İÇEN GÖRMEDİM’
Müezzin, “Ben cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim. Görmediğim şeyi söylemem. Belki de içen olmuştur. Onu da bilemem. Ben sadece cami dışında camın önünde bira şişesine benzer bir şişe gördüm. Ama içeride görmedim” diye konuştu.

Biber gazından etkilenenlere cami içinde ilk yardım uygulandığını söyleyen Yıldırım, polis ile eylemciler arasında iletişim sağladığını da tekrarladı.


KAYITLAR İNCELENİYOR
Soruşturmayla ilgili olarak camide yer alan bütün kamera kayıtları toplandı. Polisler, kamera görüntülerini incelemeye aldı. Başbakan Erdoğan 'ın yaptığı mitinglerde bu iddialardan bahsetmesi üzerine İstanbul Müftülüğü de bir inceleme başlatmıştı.


Yıldız Ramazanoğlu: Gezi'nin kahramanlarından biri o müezzindir


"Camide içki içti" denilen Öztürk konuştu: Hayatım karardı


Camide içki iddiasına inceleme


  http://www.radikal.com.tr/1139216113921630

  YORUMLAR
  (30 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iki dal - orkam_esas

  Din yobazları iki bilim dalının baş düşmanıdır. Biri TIP diğeri ASTRONOMİ, Zira bu iki bilim dalı da, sürekli yobazlarının yalanlarını ortaya çıkarır. . Artık, Ne insanın içinde cin, ruh, öcü olduğuna inandırabilirler,ne de gökyüzünde ak sakallı dede şeklinde allahın ve meleklerin varlığına inandırabilirler. Bu iki bilim dalı yobazların en gıcık kaptığı daldır.

  stoptheevil'e cevap - azazil

  savcılığın tutanağının yayınlanması suçun işlendiği anlamına gelmez. savcı mağdur olan kişinin sözlerini aynen yazarak davanın açılması talebiyle mahkemeye iletir. yani tutanak yayınlandı diye olay gerçek diyemezsin, her isteyen adliyede savcılığa gidip kafasından bir olay uydurup şikayette bulunabilir. burada sorulması gereken soru; başbakanın "yakınımın gelini" dediği bir kişi saldırıya uğruyor ve aradan 1 ay geçmesine rağmen bir tane gözaltı bile yok, o saldırdığı iddia edilen 100 kişiden bir tanesinin kimliği belirlenememiş. izmir'de twitterda bişeyler yazdı diye tutuklanan gençlerin kimliklerini, adreslerini birkaç saat içinde bulan polis böylesine vahşi bir olayın faillerini neden bulamıyor? ayrıca ortada "ben olayı gördüm" diyen tek bir şahit bile yok. bütün bunlar olayın yalan olduğu ihtimalini güçlendiriyor. daha önce aynı kişiler tarafından söylenen ve yalan olduğu ortaya çıkan onlarca söz de bunu güçlendirir nitelikte.

  hangisi yalan hangisi gerçek? - stoptheevil

  Müezzinin olayı görmemesi olayın olmadığı anlamına gelmez.Başörtülü kadına saldırılıp üzerine idrarlarını yaptığıda yalan dediler ama kadının savcılık tutanağı yayınlandı. http://www.haber7.com/partiler/haber/1043297-vandallarin-saldirisina-ugrayan-basortulu-kadinin-ifadesi

  Basbakan özür dilemeli hemde mecliste. - ercan02

  Bu imam saygiya deger bir insan. Sirada dövüldügünü idia eden kadin var. Görün bakin buda yalan çikacak ve Tayip bir kez daha rezil olacak. Bu arada basin ve direk basbakan tarafindan magdur duruma düsürülen insan ne olacak? Basbakan özür dilemeli hemde mecliste.

  Hadi basbakan neyse - ergunnn

  Caminin birahaneye cevrildigini yazan kose yazarlari (ornegin hakan albayrak) oldu. Camide icki icildigi yargisini yazan her kimse yargisiz infaz yapmistir, kasitlidir, provakatordur ve bunlarin lanetlenmesi gerekir.

  6 saatlik ifade - maximus12

  toplasan sadece 15 dklık ifade nasıl 6 saat olur.İhtimallere göre gidersek 1-Akp müezzine yalan söylemesi karşılığında ya para ya da mevki talebinde bulundu.2-Polis sürekli tehdit ederek yalan söylemeye zorladı.3-Akp yalan söylemezse kovma tehditinde bulundu.4-Diyanet sürgün etmeye zorladı.5-Diyanet gizli bir fetvayla yalan söylemenin caiz olduğunu söyleyip müezzinin aklına girmeye çalıştı.Sonuçta burası Türkiye herşeyi bekliyeceksiniz . Ama müezzini sonuna kadar canıgönülden tebrik ediyorum .Keşke herkes sizin gibi inancına saygılı olsaydı.Ama iş siyeset olunca kimse dini takmaz.Örneğin Gezi Olayları ve Akp nin yalanları.

  ADAM DOĞRU SÖYLÜYOR...!!! - bilmehakki

  orada olup bitenlerin tümünü bir tek adamın görmüş olacağını varsaymak da akla ziyan... Evine hırsız giren birinin hırsızın çaldıklarını görmemiş olması nedeniyle, polis "bu konuda bir işlem yapamam, çünkü görmemişsiniz ve bana sadece kamera kayıtlarını gösteriyorsunuz.." mu demeli sizce....