O gençleri anla yoksa felaket olur

O gençleri anla yoksa felaket olur
O gençleri anla yoksa felaket olur

Taksim Gezi Parkı’nda başlayıp Türkiye geneline yayılan ve hâlâ devam eden olaylar sonrası partisinin Meclis Grubu’nda ilk kez konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , ‘Taksim gençliği’ diye tanımladığı olayların merkezindekilerin, özgürlük ve demokrasi isteyen yeni bir kuşak olduğuna dikkat çekerek siyasetin bu kuşağı doğru anlaması gerektiğini vurguladı. Klıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a inatlaşmayıp gençlerin taleplerini doğru anlaması, yoksa felaket olacağı uyarısında bulundu.
Gezi Parkı’nda her görüşten ellerinde kitap olan, şarkı türkü söyleyen gençler olduğunu vurgulayıp, “Karıncayı bile incitmek istemiyorlar. Polisin baskınından sonra ellerinde çöp torbaları meydanı temizliyorlar. Bu çocukların anlından öpmez misiniz?” diyen Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a seslenerek, “Onları anla yoksa felaket olur” dedi. Yaşananlara karşın Başbakan Erdoğan’ın inatlaştığını; eylem yapanlara ‘çapulcu’ dediğini, mahkeme kararı olmasına karşın Gezi Parkı’na ilişkin uygulamadan geri adım atmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Dayatmayla ülke yönetilmez, inatla da ülke yönetilmez. Ayrıştırıcı dil yeni fay hatlarının oluşmasına, kavgalara bölünmelere yol açar” dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ise süreçte “sağduyu bir ses” olarak niteledi. 

Başbakan kraker mi ki?
 
CHP’lilerin eylemleri yönlendirdiği değerlendirmelerinin doğru olmadığını belirtip “Can havliyle CHP’nin suçlanması artık kabak tadı verdi” diyen Kılıçdaroğlu, AK Parti Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın, “Başbakan’ı yedirtmeyiz” sözüne de gönderme yaparak “Basit bir laf; çubuk kraker mi yedirmezsin. Yanlış varsa halktan özür dilemek erdemdir” diye konuştu.