'O günlerde canım birisini öldürmek istiyordu'

Antalya´da fidye için kaçırdığı dayısı Yusuf Ziya Çelikcan´ın oğlu 11 yaşındaki Ural Giray Çelikcan´ı elektrikli testereyle kesip vücudunu parçalara ayırdıktan sonra sobada yakmaya çalışırken yakalanan 28 yaşındaki B. A. H.´nin ifadesinde, ''O günlerde canım birisini öldürmek istiyordu. Çok bunalmıştım. Birilerine böyle bir şey yapmak istiyordum. Ural'ı seçmemin nedenini bilmiyorum. Ancak beni tanıdığı için benimle gelebileceğini düşündüm" dediği ortaya çıktı.


Savcının cesedin parçaladığı villa tipi evin ikinci katındaki duvarda bulduğu kurumuş kan izleri için ''Çocuğu kesmeden önce prova yapmak için kedi kestim'' diyen B.A.H.'nin sözlerinin gerçeği yansıtmadığı belirlendi. İzmir Kriminoloji Laboratuarı´ndan gelen DNA örneklerine göre duvardaki kanın bir hayvan DNA profiline uymadığı tespit edildi.

Geçen 23 Aralık´ta okul servisinden indikten sonra kaybolan Ural Giray Çelikcan, iki gün sonra halasının oğlu B.A.H.'nin Duacı Köyü´nde kiraladığı evde öldürülmüş ve cesedi parçalanmış halde bulunmuştu. Dayısından 200 bin EURO fidye istediği iddia edilen B.A.H., tutuklanmış ve ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlanmıştı.(dha)