'O hakim' açığa alındı

'O hakim' açığa alındı
'O hakim' açığa alındı
HSYK, katibini silahla tehdit ederek rehin aldığı ve taciz ettiği iddia edilen hakim Ü.Y.E'yi açığa aldı.

Geçtiğimiz hafta Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda inanılmaz bir olay yaşanmıştı. 64 yaşındaki 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nin hakimi Ümit Y.E’nin (64), uzun süredir kendisini rahatsız ettiğini belirten katip Zeynep R. D., şikayetçi oldu. Bunun üzerine Adalet Bakanlığı Müfettişleri hakim hakkında soruşturma başlattı.

Hakim ise geçtiğimiz Perşembe mesai saati bitimine doğru kadın katibin çalıştığı odaya girdi. Kapıyı kilitledi ve silahı ile kadın katibi bir süre rehin aldı.

HAKİM OLAYIN ARDINDAN EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ

Olayın ortaya çıkmasının ardından hakim Ümit Y. E’nin emekliliğini istediği öğrenildi. Hakim Ümit Y. E’nin emeklilik dilekçesini Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK)’na verdiği belirtildi.

HAKİM 3 AY AÇIĞA ALINDI

Ancak hakim hakkındaki soruşturma yürüten Adalet Bakanlığı Müfettişleri, hafta başında HSYK’ya başvururak ‘hakimin tedbiren görevden alınmasını’ istedi. Müfettişler tarafından başlatılan soruşturma dosyasını inceleyen HSYK, hakimin açığa alınmasını karar verdi. HSYK 2. Daire tarafından verilen kararda hakim Ü.Y. E’nin 3 ay tedbiren açığa alındı. Karar Hakim Ü.Y.E’ye tebliğ edildi.

DHA - Selahattin GÜNDAY


  http://www.radikal.com.tr/111850511185051

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu mudur yani? - brandywine06

  Hakim olunca her türlü suçu işleyip serbest kalabilir misin? Bu suçu işlediği kesin, zaten suç üstü yakalanmış, katibi polis kurtarmış elinden. Suç üstü durumunda herkes gözaltına alınıp tutuklanabilir ve böyle de olmalıdır. Yabancı diplomatlar bile ağır suçlarda suçüstü durumunda gözaltından muaf değil. Başka birini rehin almak ağır suç değil mi? Derhal gözaltında ifadesi alınması ve hakkında dava açılması gerekmez mi? Hedef aldığı kişiye yönelik riski sürüyorsa tutuklanması gerekmez mi? Bu nasıl adalet demekten bıktık bu ülkede.