O kadın konuştu: Vururken 'Görün bakalım kutsalı' diyorlardı!

O kadın konuştu: Vururken 'Görün bakalım kutsalı' diyorlardı!
O kadın konuştu: Vururken 'Görün bakalım kutsalı' diyorlardı!
Başbakan Erdoğan'ın 'Kabataş'ta bebeğiyle birlikte şiddet gördüğünü açıkladığı Z.D. dehşet anlarını anlattı: Bir taraftan 'Bu üllkenin gerçek sahibi biziz, anladınız mı ulan' diye bağırıyorlar, bir taraftan tekmeliyorlardı. 'Kutsal başörtüsüymüş, görün bakalım kutsalı, size neler yapacağız' diyerek aklınızın bile almayacağı şekilde küfrettiler, vurdular, vurdular...

İSTANBULBaşbakan Erdoğan 'ın da daha önce değindiği 'göstericilerin taciz ettiği başörtülü genç kadın' vakalarından birini, Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi dün köşesine taşıımıştı Selvi, "Saldırıya uğrayan Z.D. bir ilçe belediye başkanının gelini..." açıklamasında bulunmuştu. Saldırıya uğrayan Z.D. sessizliğini bozdu.

Bebeğiyle hırpalandı


Star gazetesinden Elif Çakır, Z.D ile görüşmesini şu cümlelerle anlattı:

"Gezi’si de batsın Topçu Kışlası da, böyle bir gözü dönmüşlüğü artık savunmamız mümkün değil diyeninden Gezi Parkı masumiyetini yitirmiştir diyenine...

O gencecik anne ve altı aylık bebeğiyle savcılığa suç duyurusunda bulundukları günün akşamında buluştum.

O kadar zarif bir o kadar naif gencecik bir anne henüz 25 yaşında.

Ve yanında bebek arabasının içerisinde mini minnacık altı aylık bir kız bebeği. Minicik ayakları ve kolları, gözü dönmüş caniler tarafından tırmalanmış o minicik sabi, o kadar sevimli o kadar pozitif ki bebek arabasının içerisinde ağzında emziğiyle sürekli gülümsüyor.

Ben hiç araya girmedim. Hiç soru sormadım. Hem soru sormaya utandım. Hem de eğer sorarsam anlatmaktan vazgeçer diye korktum.

Çünkü kayınpederi, yaşadıklarının kendisi adına utanç verici bir şey olmadığını, bunun kendisine özel bir durum olmadığı konusunda ikna etmeye çalıştığını biliyordum.

Ve iki gün boyunca haber bekledim ‘ne kadarını anlatırsa o kadarını dinleyeceğim’ diye... O anlattıkça benim gözlerim büyüdü. O vahşeti gözümde canlandıramadım bile...

Sarsıldım.

Başörtüsü haa... Vurun şuna...

Genç anne ‘biliyor musunuz bebeğime bile acımadılar’ diyor utanç içerisinde yüzüme bakmadan.

Gözlerini bir yere sabitledi hiç ama hiç yüzüme bakmadan, kısık bir sesle, sanki çok gizli bir şey anlatıyormuş tedirginliğinde anlatmaya başladı.

“Ağaçlar kesilmesin Taksim’e AVM yapılmasın diyerek bir grup duyarlı insanların Gezi Parkı’nda eylem yaptıklarını biliyordum. Arkadaşlarımla birlikte Cumartesi günü Adalar’a gitmeyi planlamıştık. Gittik. Ve Adalar’da olduğumuz için gün içerisindeki gelişmelerden haberim olmadı. Telefonumda şarjım bitmek üzereydi, eşimi aradım ve geleceğim saati söyledim kendisine. Tam tahmin ettiğim gibi vapurdayken şarjım bitmiş. İskelenin oradan bir telefonla eşimi arayıp geldiğimi haber verdim o da yolda olduğunu söyleyip iskelenin karşısına geçmemi söyledi.

O esnada Kabataş’taki kalabalığı fark ettim. Gezi Parkı eylemcilerine destek eylemi olduğunu düşündüm.

Elimde bebek arabası yolun karşısına geçtim.

Ve beklemeye başladım.

Bir anda ‘Bakın Tayyip’in ...... burada gelin onu...’ diyen sesler duydum ve arkama baktığımda 25-30 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim kadınların bana karşı öfkeli bakışlarını görünce benden bahsettiklerini anladım.

Ne olduğunu anlayamadığım bir anda üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70-100 kadar adamın ortasında kaldım.

Bebek arabam elimden gitti.

Bir kadın “Ne geldiyse bu ülkenin başına bunların başörtüsü üzerinden geldi vurun şuna” deyince, bir adam arkamdan tekme tokat vurmaya başladı.

Sonra bağırmaya başladılar. Devrim yaptıklarını, ihtilal yaptıklarını, ülkeyi bize teslim etmeyeceklerini, Erdoğan’ı asacaklarını, Erdoğan’ı da hepimizi de tek tek .....

Bir taraftan “Bu üllkenin gerçek sahibi biziz anladınız mı ulan” diye bağırıyorlar, bir taraftan tekmeliyorlardı.

‘Kutsal başörtüymüş, görün bakalım kutsalı size neler yapacağız’ diyerek aklınızın bile almayacağı şekilde küfrettiler, vurdular, vurdular... ‘Asacağız Erdoğan’ı anladın mı’ diye bağırdılar.

Hangi birini söyleyeyim nasıl anlatayım yaptıkları küfürleri. Bir amcaydı sanırım müdahale etmeye çalıştı onu da öldüresiye dövdüler kızıyla birlikte.

Sonra uzaklaştılar. İnönü stadına doğru uzaklaştılar. O sırada tamamen kendimi kaybettim. Ondan sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde üzerim idrar kokuyordu. Yerimden kalktım bebeğimi bulmaya çalıştım.

Bu genç gelin İstanbul Bahçelievler ilçe Belediye Başkanı'nın gelini Z.D.

Hiç oraya buraya olayı çekmeye çalışmayın. Bu vahşeti yapanlar, o genç anneye bir siyasetçinin gelini olduğu için yapmadılar.

Olay yargıya intikal etti.

Valiliğin emniyetin elinde mobese kayıtları mevcut. Her saat başı yıkanma ihtiyacı hissediyor. Dışarıya çıkamıyor. Altı aylık bebeği sütten kesildi. Televizyonlara bakamıyor. Gezi Parkı eylemleri deyince panik atak geçiriyor. Yaşanan vahşet sadece bu olsa birkaç marjinal ortalığı provoke ediyor der geçeriz.

Ama öyle değil.

Bugün Gazetesi’nden Zeynep Ceylan’ın başörtülü ablasına metroda ‘Ben senin gibi böceklerle savaşmaktan geliyorum’ diyerek tekme tokat saldırıp küfredildi.

Bu olayda yargıya intikal etti.

Eski AK Parti Güngören ilçe başkanı Abdullah Başçı yine Gezi Parkı eylemlerine destek veren gruplar tarafından aynı sebep ve öfkeyle boğazından bıçaklandı.

Bu olay da yargıya intikal etti."


  http://www.radikal.com.tr/11373991137399154

  YORUMLAR
  (154 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kadının beyanı esastır ama - oznurkara

  Her durumda şiddet vakalarında kadının beyanı esastır deriz; Gezi'de de geçerli feminist hukuktur bu. Bu durumda eyvallah deyip olayı kınayalım. LAKİN maalesef arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Bu dil çok suni; kullanılan ifadeler, bilhassa vurgulananlar bir kurgu abidesi gibi neredeyse. Hem mobese kamerası görüntülerinin var olduğu iddia ediliyor. Bu durum gerçek olsa, 100 kere eline SDP bayrağı tutuşturulmuş sivil polisleri servis eden medyada bunu hiç görmez miydik? Darp raporu nerededir? Hadi onu kolayca bulursunuz, görgü tanığı da uydurursunuz da, mobese kayıtları nerededir? Gösterin inanalım.

  Doğru? Yanlış? - kutupaneous

  öncelikle elde kanıt olmadan bir önerme veya önermeler zincirine doğru ya da yanlış demek mantık açısından yapılabilecek en büyük yanlıştır yani tutarsızlıktır. elinizde bir delil yoksa ve bu olay hakkında bir hüküm vermek istiyorsanız en fazla inanıyorum veya inanmıyorum diyebilirsiniz. duygusal olarak böyle bir olayın senaryosu bile "insanlık" tanımını gözden geçirme gereğini hissettirmiştir. yani böyle bir senaryoda saldırganlar "insan" olabilir mi?

  Ihtimal - muratbayramoglu

  Ben camide icki icilmesi, basortulu kadinin yuz metre yerde suruklenme ihtimalini dusuk de olsa oy icin severim. Umarim camide icilmistir, umarim kadin tartaklanmistir, yani ben bu kotuluklerin olmus olmasi icin dua ederim.

  Provakatörü Bulmak. - Kayzer1420

  Hükümet, deriniş günlerinde yana yana provakatör arıyordu.Desene ''bu bir provakatif'' eylem diye.Der mi? Arkadaş, hayatını kaybedenler hakkında hükümet hiçbir açıklama bile yapmıyor.Şöyle desen: ''Sayın Başbakan,orda hayatını kaybedenler var, polisin(Polis mi AKP gençlik kolları mı o da belli değil) elinde sopalarla araya aldıklarını bir güzel hırpalıyor,canına okuyor'' diye, diyeceği şey: ''polisi provake ettiler'' Amaaaa İş dinden dem vurmaya gelince baş örtülüyü taciz ettiler,cami de içki içtiler gibi laflar çok kendisinde. Kusura bakma da ordaki en büyük provakatörlere taş çıkarırısın.Taciz olayına gelince,namaz kılanları koruyan bir kitlenin Bu bayanı taciz ettiğine kesinlikle inanmıyorum.Yapmışsa AKP 'nin provakatörleridir.

  kuyruklu yalan - silo

  bu kadarda bu halki enayi yerine koymayin lutfen.adim basi polis olan yerde o.an polis yokus obese var ama kanit yok.bu dupeduz provakasyon.asla inandiriciligi yok.gezi direniscilerini sozde provaka etmektir.

  KAZANIN DOĞURDUĞUNA İNANDINIZ ÖLDÜĞÜNE DE İNANIN - Germiyen

  Twitter da her yalana balıklama atlayan...Her dolmuşa binen ülkemin "kahraman" direnişçileri buna neden inanmıyorsunuz? Hadi buna inanmadınız Taksim meydanında onca aracın dükkanın yağmalanmasına neden ses çıkarmıyorsunuz? Bir kötülüğü engellemek için 300 kötülük yapılır mı?

  KAZANIN DOĞURDUĞUNA İNANANLAR ÖLDÜĞÜNE NEDEN İNANMIYORSUNUZ? - Germiyen

  Kabataş'ta ki yol ağaçlık kamera olmaması normal...Yazık bu vahşeti savunmayın...Bari doğru olma ihtimalini kınayın...Yazık azıcık insaf...