O mahalleye karakol yapma kararı alındı

O mahalleye karakol yapma kararı alındı
O mahalleye karakol yapma kararı alındı
Radikal, dün yaptığı haberle polisin Gülsuyu Mahallesi'nden 24 saat mahalleden çıkmayacağını, 24 saat kirpi, short-land ve panzerlerle sürekli devriye atacağını duyurmuştu. İstanbul Emniyeti, yeni bir karar alarak mahalleye karakol yapılmasına karar verdi.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Maltepe Gülsuyu, Gülensuyu Mahallelerinde uzun süredir olaylar durulmuyor. En son geçtiğimiz günlerde Hasan Ferit Gedik hayatını kaybederken 1 kişi de ağır yaralandı. Mahallede uyuşturucu çetelerinin, arazi mafyasının ve bazı örgütlerin faaliyet gösterdiği gündemden düşmüyor.

İstanbul Emniyeti, mahalledeki olayların daha fazla büyümemesi ve “devlet buraya giremez” görüntüsünü ortadan silmek için 7/24 esasına göre kirpi, TOMA ve short-land araçları ile mahallede devreye atma kararanı Radikal haber yapmıştı. İstanbul Emniyeti, Valilikle ortak bir toplantı yaparak soruna kesin çözüm bulmak için mahalleye karakol yapılmasına karar verildi. Karakol için yer belirleme çalışmalarının devam ettiği ve inşaatın kısa bir süre sonra başlayacağı öğrenildi. Bu arada mahalle sakinlerinin de polisin mahalleden çekilmesi için bugün saat 21’de tencere tava çalma eylemi yapacağı öğrenildi.

Polis artık 24 saat Gülsuyu'nda olacak