O müdür konuştu: Sıkıntıyı anlattım

O müdür konuştu: Sıkıntıyı anlattım
O müdür konuştu: Sıkıntıyı anlattım
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, "Kız ve erkek öğrencilerin aynı merdiveni kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni rahatsız ediyor, diken üstünde oturmama sebep oluyor" sözlerini savundu. Kırbaç,"Okulda yaşanan sıkıntıyı anlatmak için söyledim" dedi.

Radikal.com.tr - Gazipaşa Mahallesi’nde bulunan Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi’nin, 2 hafta önce alınan kararla yeni eğitim döneminde Esiroğlu beldesideki YİBO’ya taşınması kararlaştırıldı. Taşınma kararı ile ilgili Cumhuriyet gezetesinde yer alan haberde, Trabzon Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın “ Erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Kız ve erkek öğrencilerin aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni rahatsız ediyor, diken üstünde oturmama sebep oluyor” dediği ileri sürüldü.

'Kızlı erkekli aynı merdiveni kullanıyorlar!'

 

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, haberle ilgili açıklama yaptı. Okul binasının yetersizliğinden yakınan Kırbaç, değerlendirmenin şahıslara değil, verilen hizmetin niteliğine yönelik olduğunu belirterek, “Memnuniyetsizliğimiz dile getirilmiştir” dedi. Kırbaç “Sözlerim okulun derslik binasının, hem derslik, hem de pansiyon olarak kullanılmasının, hem hizmeti veren idare, hem de hizmet alan öğrenciler açısından istenilen nitelikte şartların sağlanamadığına dair durumun bir ifadesidir” diye konuştu. Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, sözlerinin farklı yerlere çekildiğini ileri sürerek şunları dile getirdi: “Okulumuzun bazı imkânları öğrencilerimizin eğitim alabilmelerine elverişsiz olduğundan, daha iyi şart ve imkânlarda ve daha iyi yerde eğitim verebilmek için taşınma kararı alındı. Derslik binası olarak yapılan, bodrum katında yemek salonu, 3’üncü katta pansiyon olan bir binada öğrencilere nitelikli hizmet verememekten dolayı mutsuzuz. Söylemek istediğimiz şey buydu. Herkes bunu farklı değerlendirmelere çekmiş. Biz bu okulu öğrencilerinin daha iyi imkânlara kavuşmasını istiyoruz. Trabzonlu çocuklar daha iyi yerde okumayı hak etmiyor mu?”