'O müezzin'e bir tayin daha


'O müezzin'e bir tayin daha

'O müezzin'e bir tayin daha
Gezi olayları sırasında eylemcilerin sığındığı Dolmabahçe'deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'nin müezzini Fuat Yıldırım'ın bir kez daha tayini çıktı.

Yıldırım'ın Dolmabahçe'deki camiden Kayabaşı Camii'ne gönderildiği 21 Eylül 'de ortaya çıkmıştı. Aradan bir ay bile geçmeden Yıldırım, ikinci kez başka camide görevlendirildi.

Gezi olayları sırasında göstericilerin müezzin olarak görev yaptığı Dolmabahçe'deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'ne sığınmalarına izin veren, göstericilerin camide içki içtiği iddiası karşısında "görmediğini" söyleyen Fuat Yıldırım hakkında soruşturma açılmıştı. Müezzin Yıldırım, soruşturma çerçevesinde 20 yıldır görev yaptığı camiden Başakşehir'in Kayabaşı Köyü'ne tayin edilmişti. Müezzin Yıldırım, aradan bir ay bile geçmeden yine tayin edildi.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'ya yaptığı açıklamada, müezzinin bu kez "geçici olarak" Galata'daki Arap Camii'ne atandığını söyledi.

"GEREKÇE: CAN GÜVENLİĞİ"

Türkkan, Müezzin Yıldırım'ın bu ikinci atamasının nedeninin ise "can güvenliği" olduğunu vurgulayarak, "Müezzine hakkındaki soruşturma bitene kadar can güvenliği nedeniyle Arap Camisine tayin edildiği bildirilmiş" dedi.
Ancak müezzinin "geçici" olarak açıklanan bu tayininin "kalıcı da olabileceğini" de iddia eden Lütfü Türkkan, "Müezzin Fuat Yıldırım'ın altı aylık bu 'geçici' görevlendirmesi, kalıcı mı geçici mi göreceğiz" dedi.

"TBMM'YE TAŞIYACAĞIM..."

Türkkan, müezzinin iki ay içinde ikinci kez farklı camiye görevlendirilmesi konusunu da TBMM'ye taşıyacağını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, müezzin Yıldırım'ın hakkındaki soruşturmanın "selameti açısından" Kayabaşı Köyü'ne tayin edildiğini açıklamıştı.


  http://www.radikal.com.tr/115610511561055

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Arap cami diğer camilerden daha güvenli:)) - ÖZGÜR KAYI

  Başbakan o camide içki içilmiş diyorsa içilmiştir arkadaş,Görmedim de ne demek,,bu hakiki din adamlığı ve dürüst müezzin kafasıyla çok cami değiştirirsin daha.)))

  CAN GÜVENLİĞİ İSE GAZETEDE NEDEN YAZIYOR - Wookiert

  Gezi'ye karşı kitle o kadar eğitimsiz ki gazete okuma ihtimalleri yok demek ki. Neyse, müezzinin hayatına kasıt varsa devletin polisi biber gazı atmayı bırakıp az da müezzinini korusun, onurlu yaşasın.

  guvenlik mi? - Sinan1966

  simdi gerekce guvenligi icinmis... iyide adresi neden veriyorsunuz madem guvenlik arap camini bulmak cok mu zor? camiyi bulan imami bulamaz mi? bu nasil guvenlik anlayisi? sonra ne icin bu guvenlik bu imami kacmasi gereken bir durum ben ortada gormuyorum. yoksa biz yanlis anladikda baskalarinin guvenligi icin mi imam ordan oraya kaciriliyor? yoksa gercekten dürüst bir musluman oldugu ve camileride allahin evi diye gordugu icin kendisine siginanin diline dinine bakmadigi icin mi tehlikeli? bence asil tehlike bir insanin birak yasayani icin ölüsünün bile mezhebine gore aglamak acimak en tehlikelisi.. ölüleri cesedleri dinlerine gore sevmek, kendinden görmek yada otekilestirmek dahada tehlikeli? ben bezmi alem camiisinin bu imaminin gercekten iyi bir musluman olduguna inaniyorum herseyden önce iyi bir insan oldugunu apacik ki kimseyi sen sundansin sen bundansin demeden Allahin evinin kapilarini sonuna kadar acmis onlara o an bir insan olarak gosterilmesi gereken sefkati gostermis, daha sonra bak herkez sordu bende soruyorum diyen tum devletin yoneticisi olanlara gormedigi birseyi onlarin bekledigi cevabi vermemis tam aksine sadece olani soyledigini icin ee tabi tehlike arzediyor! canim simdi devleti akpartiyi,seramikleri, efenim otobus duragini, caminin halisini dusunmeyen imamdan memlekete ne fayda dime yani? bu memlekete durustluk lazimsa onuda biz getiririz dimi?

  İzmir'e tayin edin onu! - sblgngr

  Biz burada canını da koruruz, ahlakına, dürüstlüğüne, de saygı duyarız.

  ... - hale

  neden? onun selametini tehdit eden şey, hayatını tehlikeye atan şey ne ki??