O şoförün ifadesini açıkladı

O şoförün ifadesini açıkladı
O şoförün ifadesini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Adana’da yapılan uyuşturucu ihbarı sonrası ele geçirilen havan mermisi kovanları hakkında yürütülen davada TIR şoförünün ifadesini açıkladı. Şoförün ifadesinde “Ben bu malzemeleri daha önce 2 defa Reyhanlı’ya götürüp teslim ettim. Teslim ettiğim yer jandarma karakolunun korumasında” dediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu bir suç belgesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin meşruluğunun uluslararası alanda tartışılması demektir” diye konuştu.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, hükümetin yürüttüğü dış politikayı eleştirerek, “Siz Suriye’ye silah sevkiyatı yapıyorsunuz, Türkiye’de üretiyorsunuz, TIR’a yüklüyorsunuz, jandarma kontrolünde gönderiyorsunuz. Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmak için, dış politikada battığınız için yapıyorsunuz. Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni bu konuma düşürmeye hakkı da, yetkisi de yok. Mısır’da büyükelçimiz kovuluyor, Türkiye’yi Orta Doğu’nun şamar oğlanına döndürdü. Şamar oğlanı olan Türkiye Cumhuriyeti değil, onun başındaki adamdır.”
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın yeni anayasanın yapılamamış olması hakkında sarfettiği “Kendimizi evlenme vaadi ile kandırılmış insanlara benzetiyorum” açıklamasını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Değerli Yargıcım, AKP ’nin seni kandırdığının yeni mi farkına vardın? Elbette seni kandırır, adamın isteği o. Anayasayı değiştirmek istemiyor ki” diye konuştu.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Taraf gazetesi yazarlarının kod isimlerle dinlenmesini de eleştirerek, “Normal bir demokraside bu rezalet o MİT Müsteşarı’nı götürür” dedi.

Sanatçılara eleştiri
Ahmet Kaya polemiğinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kullandığı “ulan” ifadesine sanatçıların sessiz kalmasını da eleştiren Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bunların içinden bir sanatçı çıkar ‘Sayın Başbakan bizi eleştirebilirsin ama bize ulan diyemezsin’ der diye bekledim. Hiçbirisi konuşamadı. Sizin sanatçılığınız su götürür artık bu saatten sonra...”

Karakol kontrolünde teslim ettik

TIR’ın şoförü Lütfi Karakaya’nın tam ifadesi şu şekilde: “Ben bu malzemeleri daha önce 2 defa Reyhanlı’ya götürüp teslim ettiğim yer. Jandarma karakolunun korumasında olan etrafı çevrili bir yerdi. Zaten oraya girebilmek için jandarma kontrolünden geçiyordum. Ancak aracı aramadılar. Kasasına bakmadılar. TIR’ı götüren önde bir araç duruyordu. O araç ile konuştular. Sonra o karakol binasının 200 metre ötesinde etrafı çevrili bir alana ben yükü boşalttım. Boşalttığım yükler hepsi ambalajlı sarılı şekilde idi. Yükleme işine karışmıyordum kenarda duruyordum. Başkaları yüklüyordu.”