O tabloyu yapan ressamın torunundan laiklik mesajı

O tabloyu yapan ressamın torunundan laiklik mesajı
O tabloyu yapan ressamın torunundan laiklik mesajı
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Atatürk portresini yapan ressamın torunu Yaşar Çallı, "Umuyorum o portrenin önüne oturanlar laik cumhuriyetin temel değerlerinden taviz vermezler. Laik cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalırlar" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu'na başkanlık ettiği salona asılan İbrahim Çallı imzalı Atatürk portresi, ressamın Ankara 'da yaşayan torunu Yaşar Çallı'yı memnun etti.

Torun Yaşar Çallı, "En güzel Atatürk portresini rahmetli dedem İbrahim Çallı çizerdi. Umuyorum o portrenin önüne oturanlar laik cumhuriyetin temel değerlerinden taviz vermezler. Laik cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalırlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda başlayan Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı salona asılan ressam İbrahim Çallı imzalı tablo gözden kaçmadı.

TBMM'de 25 yıl sanat danışmanlığı yapan ve portrenin asılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten torun Yaşar Çallı kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, "En güzel Atatürk portresini rahmetli dedem İbrahim Çallı çizerdi. Portrenin asılmasına çok mutlu oldum. Gereken de, etik olan da buydu zaten. Umuyorum o portrenin önüne oturanlar laik cumhuriyetin temel değerlerinden taviz vermezler. Laik cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalırlar" dedi.

Yaşar Çallı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için talep olması durumunda hiçbir ücret talep etmeden Atatürk portresi yapacağını da sözlerine ekledi. (Ferah IŞIK - DHA)


  http://www.radikal.com.tr/127585112758513

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tabi tabi - user966283

  adamlar cumhuriyet için reklam arası diyecek kadar gemi azıya aldılar. siz neden bahsediyorsunuz.

  hizya geeeeeel - user383514

  Her ne kadar ki 90 dakikalık reklam arası diyen zatı şahaneler ve başları bu gün ve her zaman Atatürkün portresi önünde ve gölgesinde böyle oturacaklardır.Dünya lideri devlet adamlığı budur.

  he he - user921020

  evet evet onlar bu ülkenin değerlerine çok iyi sahip çıkıyorlar. devlet pkk ya peşkeş çekilmiş ve hal her türlü baskı ile hizaya getirilmiş , ülkenin hiç bir imajı kalmamış....