O teyze hastanelik oldu

O teyze hastanelik oldu
O teyze hastanelik oldu
Taksim'de sapanla fotoğraflanarak Türkiye gündemine oturan protestocu hastanelik oldu

İSTANBUL - Taksim dün tarihi günlerinden birini yaşadı. 15 gündür süren Gezi Parkı protestolarının ardından polis yoğun biber gazı ve tazyikli suyla Taksim Meydanı'na girdi. Taksim'deki gerginlik ve çatışmada çekilen bir fotoğraf ise Türkiye gündemine oturdu. Beyaz saçlı yaşlı kadın yüzünde gaz maskesi, elinde sapan ile polise taş atarken görüntülendi. Eylemci kadının kolunda kan grubu yazıyordu. Polisin müdahalesine sapanla tepki gösteren yaşlı teyze akşam saatlerinde ise hastaneye kaldırılırken görüntülendi. Biber gazından etkilendiği tahmin edilen protestocu teyze, baygın halde sedye üzerinde hastaneye kaldırıldı.


  http://www.radikal.com.tr/113733611373365

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Allah askina kalk teyzem - Candem

  Senin gibi INSANLARA bu memleketin ihtiyaci var. Sen direnisin sembolüsün, anlayana. Seni hastanelik edenler utansin. Sana gecmis olsun der, Allaha amanet ederim. Sen yalniz degilsin, Hamburg´dan selamlar, ellerinden öpüyorum.

  YAKISIYORMU - 14Bernard

  Bunu yakistiran varmi.O sapani cekerken tansiyonu heycandan yukselmistir.

  Bizde o teyzelerden çok var... - halukaka

  Her biri de dünyaya bedel.

  ava giden avlanirmis... - HainKurt

  sapanla polis avina gitmis teyzemiz ama karsidakiler keklik degil ki... dusunememis, olan sagligina olmus... umarim yakinda iyilesir ayaga kalkar... benim anlamadigim su: ywa bu polis kendimi bildim bileli hep zor kullanir, hep devleti vatandasa karsi korur, cop kullanir, sac bas ceker, yerde surukler, tekmeler, joplar, gozaltinda yok eder. cocuklarin kolunu ters cevirip dirsekten kirar (bakiniz internet : kol kirma polis) O zaman nerdeydiniz Gezi Bagi Sevdalilari? Neden kimse o zaman karsi cikmiyordu polisin tavirlarina? "Polise kalkan eller kirilsin" diyordunuz, uc maymunu oynuyordunuz? minicik cocuklar da ayni sekilde dovuldu, vuruldu, oldu memleketimde... simdi mi akliniza geldi? gazi yiyince mi akillandiniz? polis ayni polis, hatta biraz duzelmis/modernlesmis polis bu, her gun de daha iyiye gidiyor... sahtekar olmayin, ikiyuzlu olmayin... amac agac ise, sizden agac ekme eylemi beklerim (1 milyon insan, her gun 1 agac dikse, 15 gunde 15Milyon agac eder)... amac polisin tavri ise, sizi her zaman gormek isterim (polis ayni seyi hep yapiyor), amac baska birseyse soyleyin biz de bilelim... sandikla gelmis hukumet ancak sandikla gider, bu tur vandalizmle birsey olmaz, olan size olur gazi yer oturursunuz... bes benzemez bir araya gelip, 50% destegi olan bir hukumeti deviremezsiniz, alet olmayin, oyuncak olmayin, aklinizi kullanin... olan memlekete olur, itibar kaybeder, fakirlesiriz accik, birileri zengin olur, gerisi soyulur bu olaylarda (takip edin kim nasil nemalanacak bu olaylar sonucunda)... tekrar ediyorum, cahil olmayin, gaza gelip de gaz yemeyin...

  Ellerinden öperim - cennetkursunu

  Çocuklarına, torunlarına bu zulmü reva görenlere karşı kaldırdığın eli öpüyor, sağlığına kavuşup yeniden özgürlük diye haykıran çocuklarının yanında olmasını diliyorum.