O ülkücü cinayetleri savundu

O ülkücü cinayetleri savundu
O ülkücü cinayetleri savundu
12 Eylül öncesi birçok cinayete imza atan Muhsin Kehya, tahliye sonrası şöyle konuştu: "Pişman falan değilim. O günün şartlarında öyle gerekiyordu."

12 Eylül öncesinde çok sayıda cinayete karışan ancak 3. yargı paketiyle serbest bırakılan Muhsin Kehya, “Pişman falan değilim. O günün şartlarında öyle gerekiyordu” dedi.

CHP Adana İl Başkanı Avukat Ahmet Albay ile CHP Kayseri İl Başkanı Avukat Mustafa Kulkuloğlu’nun öldürülmesi olaylarına karıştığı gerekçesiyle mahkûm olan Muhsin Kehya, serbest bırakıldıktan sonra önceki akşam memleketi Elazığ’a gitti. Kehya, Malatya- Elazığ sınırında bulunan Elazığ’a 50 kilometre uzaklıktaki Kömürhan Köprüsü’nde 50 araçlık konvoyla karşılandı. Karşılama sırasında “Bozkurt Muhsin” sloganları atıldı. Kehya bu konvoyun eşliğinde, ağabeyinin yaşadığı Elazığ’ın merkeze bağlı Koparuşağı Köyü’ne gitti.

Köyden Elazığ’da yerel yayın yapan bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Kehya, “Son yıllarımı genellikle Risale-i Nur üzerine yoğunlaştırdım” dedi. Tahliyesiyle ilgili, AKP ’lilere, MHP ’ye, Başbakan Tayyip Erdoğan ’a teşekkür eden Kehya, eski BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun, “O dönem gençler kullanıldı” sözlerine katılmadığını belirtti. Kehya, “Bu rahmetlinin kendi görüşü. Ben özellikle şunu söyleyeyim. O kullanma kelimesini biraz abartılı buluyorum. Ben kullanılmadım şahsen. Ama bir başka ülkücü ağzıyla konuşmak da istemiyorum. O günün şartlarında öyle gerekiyordu, öyle bir mücadele verdim. Dolayısıyla herhangi bir pişmanlık falan da duymuyorum” diye konuştu.

‘14 sene boşuna yattım’
Ülkenin AKP’yle gidişinin iyi olduğunu, kendisinin ‘İslami ağırlıklı bir ülkücü’ olduğunu söyleyen Kehya, serbest kalmasıyla ilgili “Af değil, sadece adalet sağlandı” dedi. Solcuların 1991’deki düzenlemeyle tahliye olduğunu söyleyen Kehya, “Ben şu an 14 sene boşu boşuna hapis yatmış oldum” dedi.

Cezaevindeyken yasa gündeme geldiği zamanlarda kendisi üzerine oyunlar oynandığını ileri süren Muhsin Kehya, “Özellikle bütün tezgahlar bana çevrildi, benim üstüme döndürüldü, bütün komplolar bana yapıldı ve istediklerine de emellerine de ulaştılar ama AK Parti bu oyunu bozdu. Ben bunu mahkemede de dile getirdim. Yani sanki Türkiye’de ülkücü olarak bir tek ben varım. Bedelini sadece bana ödettiler. Herkese tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle Başbakanımıza. Çünkü ben minnet borçluyum ona, ancak o bu işi başarabilirdi” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1094139109413948

  YORUMLAR
  (48 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  'pardonlar' - siradan vatandas

  bilgiyi bana soyleyen ingiliz arkadasimla konusma firsatim oldu, bahsettigim ornek kararlarmis ve her davaya uyugulanmiyormus, ne kotu

  iyi ev alma iyi komsu al - siradan vatandas

  iceri girmis cezasini cekmis ama ders almamis/duzelmemis. ingiltereyi bu yuzden taktir ediyorum, katil adami hapse yollamiyorlar, direk akil hastahanesine yolluyorlar belki duzeltilebilinir boyle hatali bireyleri diye. hapis ise yaramiyor belli ki, belki ruh doktorlari, agresifligi bastiracak ilaclar falan? turkiyede gibi ortadogu tadi olan yerlerde insan oldurup cikan toplumda 'abumuz' konumunda. akil hastahanesine yollarsak en azindan toplumun cinayete bakis acisi degisebilir? bu gibi kisiler (cana kiyabilenler) eninde sonunda tekrar topluma karisiyor uygun gorulmus cezalarini cektikten sonra. simdi bu adam birisinin komsusu olacak, umariz ileride birilerini daha oldurmez.

  Dogrusunu söylemis... - 1umut2

  Bu adam Recep Tayyib'in en cok sevdigi özelliklere sahip: Ummetci ve ulkucu!

  HANGİ SOLCU KATİL 80 ÖNCESİ İÇİN PİŞMAN OLDU? - Germiyen

  Solcu katiller de aramızda değilmi hemde on yıllardır. 80 öncesi evet yanlış şeyler yapıldı. Ancak ülkücüler de yaptı aynı yanlışları sol da yaptı. Kimse gözbağcılık yapmasın solcu katiller yıllardır aramızda ve kahraman devrimci muamelesi görüyorlar. Halbuki onlarda bunlarda "katil"...

  İddalar doğru ise, verilen ceza çekilmeli idi! - velmas75

  Adam benim yaşımdan daha fazla bir süreyi cezaevinde geçirmiş. Yani işlediği cinayetleri benim bilmem mümkün değil. Fakat bildiğim cinayetlerin katilleri nerede? İstanbulda MAVİ PASAJI yakıp 18 kişiyi cayır cayır yakan caniler. BAŞBAĞLAR'da masum köylüleri kurşuna dizen caniler nerde? Yoksa onlar insan değilmiydi! Cinayet işleyen kim olursa olsun, cezasını hak ettiği şekilde çeksin. Toplumun arasınada karışmasın. Ama nedense ülkücülerin katili; katil, cani! solcuların katili masum!! Adalet herkes için varsa ADALET'tir.

  senin o başbakanın amerikanın sayesinde başbakan - demlicay2011

  bilmiyoruz zennetme . istediği zaman değiştireceğiniz de adın gibi biliyorsun. ne diye yalan söylüyorsun. muz cumuriyetinde gerçekten 14 yıl paşalar gibi boşuna yatmışsın. hala anlayamamışsın gerçekleri . yazıklar olsun senin gibi vatansevere. uşaklıktan kurtulduğumuz an türkiye vatanseverlerine kavuşacaktır. biraz uzak mesefede gözüküyor ama dünya hali belli olmaz. tarihe bakarsanız net bir şekilde gözüküyor herşey. rusya korkusu hepinize yeter de artar. dah ne diyeyim. ülkeler arzsında dostluk olmaz çıkar olur. tüm türkiye abd kurbanı kime rusyaya iki kere iki dört eder işte bu kadar açık. sonumuz bu olmamlıydı sahte vatanseverler. bir daha düşünün. her tarafınız düşman dolu 7 komşu 7 düşman. abd ye sarılmayacağız da kime sarılacağız.

  anlamı şu.... - lastikordek

  bu olay bize gösteriyor ki. akp döneminden sonrası türk insanı cinnet geçirmiştir. tün insani ve hukuki değerlerini yitirmiştir. ülkeni yarısı insanlıktan çıkmıştır. ve katiller türkiyenin yükselen değeridir. pişmanlık duysaydı dışarı çıkmazdı. aynı lut kavmi gibi sapkınlık iyice arttı(cinsel sapkınlık değil kastım) ve helak olacakları günü beklemekten başka yapabileceğimiz birşey kalmadı. siyasi iktidarın bundan sonra 12 eylül anayasasından daha demokratik ve özgürlükçü olacağına ihtimal dahi vermiyorum. kitaplarda okuduğumuz insani değerler, insan hakları beyannamesi, demokratik toplumun değerleri tamamen yok oldu. devlet ve organları tamamen yozlaştı. bunu yaparken de dini kanalı kullandılar. sanki allah bu yapılan hukuksuzlukların arkasındaymış gibi. benim anladığım kadarıyla bu hükümet içindeki herkes dinen yoldan çıkmış haldeler. katillerle demokrasi savunucularını aynı kefeye koyacak kadar alçalmış durumdalar. peki iktidarın halk için ama halka rağmen ilerlediği bu faşizanlaşma süreci demokratik yollardan durdurulabilir mi? sanmıyorum... işin en acı tarafı bu haramilerden kurtulabilmemizin tek yolu askeri bir darbe olabilirdi. ancak artık ordu da onların elinde. türk halkı topyekün bu zalimlere boyun eğdi. boyun eğmeyen kürtler kaldı. onlarda yakında teslim olurlar. irana dönmekten korkan insanlar iranın rejiminin akp rejiminden daha demokratik olduğunu görüyorlar şimdi. abd nin desteğiyle gelip ortadoğuda bir amerikan eyaleti oldular. bizim ve çocuklarımızın geleceği artık tehlikede. umarım bir gün geldikleri gibi giderler. kahrolsun faşizm...