'O yazı apartmana, Başbakan'ın konuştuğu günün akşamı, benim için asıldı'

'O yazı apartmana, Başbakan'ın konuştuğu günün akşamı, benim için asıldı'
'O yazı apartmana, Başbakan'ın konuştuğu günün akşamı, benim için asıldı'
Üsküdar'da 'Kız-erkek beraber kalıyorlar' yazısının asıldığı apartmandaki tek öğrenci evinin sakini konuştu: "Yazı Başbakan Erdoğan'ın o sözleri söylediği akşam asıldı. Asan, alt komşum Murat Bey ve hedefi bizim evimiz..."

İSTANBULÜsküdar’da oturduğu apartmanın girişine yönetici tarafından kendisini hedef gösteren bir yazı asıldığını iddia eden üniversite öğrencisi Ö.K konu ile ilgili Doğan Haber Ajansına açıklama yaptı. 21 yaşındaki Ö.K evde iki kız yaşadıklarını ve apartmanda başka öğrenci evi olmadığını belirtti.

Üsküdar'da yaşadığı apartmanın girişine asılan ve kendisinin hedef alındığını iddia ettiği yazıyla ilgili olarak konuşan bir üniversitede tiyatro eğitimi alan Ö.K., “Başbakanın kızlı erkekli öğrencilerin aynı evde kalmaması konusunda yaptığı açıklamayı biliyorsunuz. Onun akşamında asılmış bir yazı muhtemelen. Çünkü ertesi gün derse gitmek için sabah evden çıktım. Sabah 07.30 gibiydi. Apartman girişinde bu yazıyı buldum ve dehşete kapıldım. Aslında bu kadar hızlı etki edebileceğini düşünmemiştim. Bu apartmanda yaşayan tek üniversiteli benim bir de ev arkadaşım var. Hedef olarak benim gösterildiğim kesindi” dedi.

Yazıyı yazan kişinin daha önce de ev sahibine eve gelenlerle ilgili sert ve kaba bir üslupla rahatsızlığını dile getirdiğini belirten Ö.K., “Ev sahibim de öğrenci benim kiracım ve tabii ki arkadaşları gelip gidecek. Yani biz buna karışamayız. En fazla gürültü yaptıklarında kapılarını çalar uyarırız' dedi. Bunun üzerine iki gün geçti geçmedi, eve polis geldi. Gürültü yapıyorsunuz diye, bu sırada aşağıdan bağırmaya başladı ve ne dediğini anlamadım ama polislerden biri susturdu o sırada. Sonrasında bir şey olmadı. İşte aradan 1 hafta geçti, bu yazıyı gördüm. Yazıda 'Burada bazı insanlar kız-erkek beraber kalıyorlar. Böyle şeyler binaya ve apartmana uygun değildir. Böyle insanları gördüğünüzde polise ihbar edin. Apartman olarak mal sahiplerinin gerektiğinde toplanıp gereğini yapacaktır' içerikli biraz tehditkar ve bariz hedef gösteren bir yazı yazmış. Ve bana yazdığını anlamam çok zor olmadı. Yazıyı alt kat komşum ve yönetici Murat Bey yazmış. Yazıyı apartmanın girişinde duvara yapıştırmış" diye konuştu. 

Kızlı erkekli kalmaya karşı ilk yönetici harekete geçti


Yazıyı gördükten sonra olayın şokuyla bir şey yapamadığını ve okula gidip geldikten sonra yazının fotoğrafını çektiğini belirten Ö.K. " Sosyal medya aracılığıyla bunu yaymak istedim. Çünkü bu önemli bir olaydı. Sanki böyle tetikte bekliyormuşçasına özellikle öğrenci ve yalnız kadın öğrencilere tahammülleri yokmuşçasına böyle davranışları hoşuma gitmedi. Ve sosyal medyada ilgi gördü" dedi.

Bir arkadaşının kendisine konu ile ilgili dava açmasını önerdiğini belirten Ö.K. "Bende dün gece duvardaki orjinal yazıyı çıkardım elimde bulunması için. Böyle gelişti olaylar" diye konuştu.


M. AKİF ERDEM / DHA 
  http://www.radikal.com.tr/1159388115938813

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yandas Basin - zargaron

  Secimlere yaklasirken ve ekonomi, dis politika, yolsuzluklar gibi onemli pek cok konu varken, ve bu konularda hukumetin pek cok yanlisi varken, kimin isine yarayacagi belli, kasitli ve ici bos gundem saptirmalarinin gazete ve TV'lerde bu kadar fazla yer bulmasini ben ancak basin-yayin'in yandas olmasiyla aciklayabiliyorum.

  Yönetici suç işlemiş - İtaatsiz

  Öğrenci kız savcılığa suç duyurusunda bulunabilir. Eğer çevreyi rahatsız edici bir şey yapmıyorlarsa, daire de yasal bir biçimde kiralandı ise yöneticinin yaptığı doğrudan özel hayata müdaheledir. Anayasa'da açık bir dille yasaklanmıştır. Yöneticinin yaptığı suçtur. SAvcının yönetici hakkında soruşturma açması gerekir.

  Ahlak - Marcus

  13 yaşındaki kızları 50-60 yaşındaki adamlara vermek "ahlaki" ama 18 yaşındaki bireylerin kendi hayatlarını nasıl ve kimlerle yaşayacaklarına dair verecekleri kararlar "gayri ahlaki" değil mi!! Özel hayatımıza müdahale olmadığını söyleyip söyleyip evlerimizin içinden çamurlu ayaklarınızı çıkarmıyorsunuz.

  İmam Nikahlı öğrenci evi. - feg

  Aslında çözüm basit. Nasıl ki muhafazakar geçinip ve metreslerini evlerde tutanlar ben imam nikahı yaptım diyerek olayı kapatmaya çalıştılar ise öğrenci evlerinde kalan sevgililer, arkadaşlar, dostlar, her kim olursa olsun imam nikahı yaptırdık diye kapıya assınlar.Gerçi görenler anlar mı onuda bilmem de.O zaman kimse dokunmaz sanırım.Bu toplumdaki muhafazakarlık sadece göstermelik.

  Provakatorler - tunc2013

  Aynen alevi vatandaslarin evlerine bazi provakatorlerin carpi isareti koymasi gibi bu olayda da boyle bir durum sozkonusu. Bunun inandirici oldugunu dusunmuyorum. Bunu yazanin da ayni evde kalan kisiler tarafindan sadece ortaligi bulandirmak icin yapildigi hissi nedense bende hakim. Bu arada tabii ki basbakanin aciklamalari talihsizlik. Kimsenin ozel hayatina devletin karisma hakki yok. Devletin yerine anne bablar yani aileler bu duruma onloem almalari gerekir eger tabii rahatsizlarsa. Ev sahipleri eger sikayetci oluyorlarsa kiraya vermesinler veya veririken kac kisi kalacagini kontratta belirtsinler veya misafir ogrenciyi istemedigini kontrata koyabilir. Ama bunlari yapmamissa kimse kimsenin ozel hayatina kimin gelip kimin gittigine karisma hakki yok. Sozkonusu evlerde kalan kisiler 18 yasin uzerindeler dolayisla ozgur iradeleriyle istediklerine karar verebilirler. Tabii eger gercekten evlerde fuhus yapiliyorsa yani bu bir ticaret halini almissa elbette devlette bu konuda gerekli onlemi almasi gerekir. Bunun haricinde eger bir ogrenci evine kiz arkadasini veya kiz ogrenci arkadasini getiriyorsa bu onlarin kendi ozel yasami.Eger bu durumda olaya devlet mudahale ederse bu ulkenin kominst ulkelerden hicbir farki kalmaz.

  .. - Ilkay

  Utanarak okuyorum. Öcalan "benimle fazla ilgilenmeyin" demis. Sanırım bu şekilde sacma sapan örf adet ahlak "hatırlatılması", saptırılması ile bunu basarmak istiyorlar. Gercekten tehlikelisiniz!!!

  O yazı apartmana,Başbakan hk. - runekson

  Bu olaylara neden olan durumu kız öğrenci belgeleriyle açıklıyor,Bir binada oturanların birbirlerini sevmesini beklemek yanlış bir anlayış olur ancak komşuların birbirlerini rahatsız etmemeleri esastır,kız öğrencilerin o binada oturmasını istemeyen bir kat sakini yöneticiyi yanına alarak böyle bir yazı hazırlayıp kapıya asmış dairede kızlı erkekli kalıyorlar şeklinde belki de bir iftira durumu çarpıtarak bu öğrenciler üzerinde baskı oluşturulduğu anlaşılmaktadır,bu münferit olayla ilgili yasal düzenleme yapılacağına bu iftirayı ve şikayeti hazırlayan kat sakininin o binadan gönderilmesi için öğrencilerin arkadaşları ile birlikte gidip olaya müdahil olması yapılması gereken bir iştir diye düşünüyoruz.