Ocakta patlama: Üç ölü

Ocakta patlama: Üç ölü
Ocakta patlama: Üç ölü

Jandarma taşocağına vatandaşları sokmadı. FOTOĞRAF: REŞİT ÇELEBİOĞLU / DHA

KİLİS - Musabeyli ilçesine bağlı Karbeyaz köyü yakınlarındaki bir taşocağında, kayalara yerleştirilen dinamitin kepçe çalışırken patlaması sonucu, kepçe operatörü ile iki işçi öldü, iki işçi de yaralandı.
Olay dün saat 13.30 sıralarında Musabeyli’nin Karbeyaz köyüne 2 kilometre uzaklıktaki Kaptan adlı şirkete ait taş ocağında meydana geldi. İddiaya göre, mıcır üretimi yapılan taşocağında kayaların arasına yerleştirilen dinamitlerin patlamasının ardından 33 yaşındaki Bünyamin Kaplan, yönetimindeki kepçeyle bu alanda çalışmaya başladı.
Bu sırada patlamamış dinamitler, kepçe darbesiyle büyük bir gürültüyle infilak etti. Şiddeti ilçe merkezinden de hissedilen patlamada kepçe operatörü Bünyamin Kaplan’ın yanı sıra işçiler 18 yaşındaki Recep Hancer ve 19 yaşındaki Akın Şimşek olay yerinde parçalanarak öldü. İşçilerden 35 yaşındaki Emin Kaplan ve 51 yaşındaki Bahtiyar Bal da ağır yaralandı. Yaralılar götürüldüğü Kilis Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bal’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
Kilis Valisi Turan Ayvaz da olay yerinde inceleme yaptı. Savcılık soruşturma başlatırken, olayı duyarak taşocağına gelen işçi yakınları güvenlik nedeniyle bölgeye sokulmadı. (dha)