Öcalan, Anayasa Mahkemesine başvurdu

Öcalan, Anayasa Mahkemesine başvurdu
Öcalan, Anayasa Mahkemesine başvurdu
Abdullah Öcalan, "Kürtlerin Manifestosu" başlıklı çalışmasını kitap yapma izni alamadığı için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Abdullah Öcalan , kendi adıyla kitap yayımlayabilmek için yeni uygulamaya başlanan Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkını kullandı.

Hürriyet gazetesinden Metehan Demir’in haberine göre uzun süreden beri hazırladığı “Kürtlerin Manifestosu” başlıklı çalışması için kitaplaştırma izni alamadığını ve bu konuda mağdur olduğunu belirten Öcalan, mahkemenin bireysel başvurusunu değerlendirerek, kendisine yardımcı olmasını istedi.

Bir vatandaş olarak bireysel başvurunun kendisinin de hakkı olduğu tezinden yola çıkan Öcalan’a Anayasa Mahkemesi tarafından olumsuz yanıt verilmedi.

‘EKSİKLERİ TAMAMLA’ DİYE SÜRE VERİLDİ

Başvuru ön incelemeye alındı. Bunun sonucunda İmralı cezaevi üzerinden yapılan yazışmada, başvuruda bazı eksiklerin olduğu Öcalan’a bildirildi. Eksiklerin tamamlanması için süre verildi. Eksiklerin tamamlanmasının ardından Anayasa Mahkemesi, Öcalan’ın başvurusunu resmen işleme koymayı gündeme alacak. Nihai karar, eğer başvuruyu da haklı bulursa Abdullah Öcalan’ın bu çalışması da basıldığında bizzat kendi adıyla kamuoyuna sunulmuş olacak.


  http://www.radikal.com.tr/111898111189817

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tavsiyem.. - myasin

  size tavsiyem ^^sümer rahip devletleri^^ kitabını okuyun.ama milliyetçi duygularınızı bir kenara bırakıpta okuyun.

  bilginize - qasim

  haberiniz olmaya bilir. o yüzden de sinirleniyor olabilirsiniz ey "milliyetçi" (ırkçı demiyorum!) arkadaşlar. ama bilin ki A. Öcalan'ın 100 üzerinde yayınlanmış kitabı var zaten. o yüzden şişinmein bir anlamı yok...

  imralı - MADAMKO

  bu adam neyin cezasını çekiyor?bana işlediği fikir suçlarının suçu demeyin sakın:))

  Manifesto - Ari Zerdüst

  Öcalan'in yazdigi manifestolarin tümünü basta Türkiye ve ABD ve Avrupali tüm devlet yetkilileri ilk elden okumaktalar.Eger böyle olmazsaydi bugün Öcalan Imralida olmazdi.AKP li yetkilier ise Öcalan'in her söylemini anlamak icin özel toplantilar bile yapmaktalar.Bunun böyle oldugunu bilmiyen kalmazken neden bu haktan toplumda faydalamasin ki?? Öcalan'In düsüncesi yasak ise bu demektir ki,ulus-devletci sistemler bu düsünceden korkmaktalar.

  Bu Adam - RadikalGokhan

  Bu adamın emirleri ile bir adam karısının yanından alınıp götürülüp vuruldu da kadın eşinin ölümünün yalnız sesini duydu. O kadın hala yaşıyor. Hala bu ülkenin yurttaşı. Bu adamın kitapları kitapçılarda yerini aldığında o kadına ve o kdaın gibi binlerce kadına nasıl açıklama yapacaksınız? Ne anlatacaksınız?

  vazgeçin ... - alamutfedaisi

  ya madakom ne diyorsun kendin anladın mı vazgeçin artık bu jargondan kime ne faydası var bırakın bu her hareketi ajitasyona yormaya sanal alemde insanlara gaz vermekten başka gayeniz yok mu bırakın artık özgür olsun artı her varlık şu cihanda kırın zincirleri...

  terörist - MADAMKO

  öcalanın hapiste olmasının sebebi terörizm değilmi.senelerce doğuya giden öğretmeni doktoru kaçıran,güneydoğuya kan kusturan,devletle pkk arasında köylüyü un ufak edenlerin neden bu kadar çok söz hakkı var?