Öcalan, BDP'lilere Metin Oktay'ı da örnek vermiş

Öcalan, BDP'lilere Metin Oktay'ı da örnek vermiş
Öcalan, BDP'lilere Metin Oktay'ı da örnek vermiş
Abdullah Öcalan'ın BDP'ye siyaset tarzı konusunda telkinlerde bulunurken sadece Galatasaray'ın ünlü oyuncusu Drogba'yı değil efsane futbolcu Metin Oktay'ı da örnek vermiş.

Radikal.com.tr - Abdullah Öcalan’ın BDP ’ye siyaset tarzı konusunda telkinlerde bulunurken sadece Galatasaray ’ın ünlü oyuncusu Didier Drogba’yı değil, sarı kırmızılıların efsane futbolcu Metin Oktay’ı da örnek vermiş. 

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Radikal’in Öcalan’la yaptıkları son görüşmede Drogba’nın isminin nasıl geçtiğine dair sorusunu yanıtladı. 

Demirtaş’ın verdiği bilgiye göre Öcalan, siyasetin 'somut sonuç alma sanatı' olduğuna dikkat çekerek, bu yorumunu futbol ile destekledi. Demirtaş, 'gol atmadıktan sonra futbolun hiçbir işe yaramayacağını' anlatan Öcalan’ın, “İyi futbol oynayıp aynı zamanda gol atmak lazım. Eskiden bunu Metin Oktay yapardı. Şimdi Drogba var. Siyaset de böyledir, gol atmadıktan sonra, sonuç almadıktan sonra hiçbir işe yaramaz” dediğini aktardı.

Öcalan'ın BDP'li vekillere yaptığı Metin Oktay telkini, sarı kırmızılı tribünlerin takımlarını motive etmek için yaptıkları "Hepiniz Metin gibi oynayın / Yenilmekten sakın korkmayın" şarkısını akıllara getirdi...


"Drogba'nın siyasi mücadelesini örnek gösterdi"


Eyüp Can yazdı. "Öcalan, BDP'ye 'Drogba'yı örnek alın' dedi"


Anasının Tito'su: Yıldız geldi, efsane oldu