Öcalan düşüncelerini 15 Ekim'de açıklayacak

Öcalan düşüncelerini 15 Ekim'de açıklayacak
Öcalan düşüncelerini 15 Ekim'de açıklayacak
Abdullah Öcalan ile İmralı Adası'ndaki görüşmesinden dönen Mehmet Öcalan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan Gemlik ilçesine döndü.

Öcalan, adadan dönmesinin ardından bir gazetecinin, ''Görüşme nasıl geçti?'' sorusuna, ''Bizi görüşmeye götüren BDP heyetidir, milletvekilleridir. Süreç ile ilgili ise şunu diyebilirim, paket sürece bağlı mı? Bağlı değilse bilemiyorum. Yani Öcalan dedi" karşılığını verdi.

Mehmet Öcalan, görüşmede Abdulah Öcalan'ın da, "Paket bizimle ilgili değildir. Hükümetin, devletin hazırladığı pakettir. Şu aşamada benim yapabileceğim bir şey yoktur. Ben düşüncelerimi 15 Ekim'de açıklayacağım'' dediğini aktardı.

Öcalan, daha sonra adadaki hükümlülerden Cumali Karsu'nun yakını Pervin Oduncu ve Şeyhmus Poyraz'ın yakınları Felek Cızlaşmak, Mazlum Poyraz ve Harun Poyraz ile ilçeden ayrıldı.


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  İmralı

  ,

  Öcalan

  http://www.radikal.com.tr/115450511545053

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yanlis - Snow

  Anlamadigim Ocalanin kardesi niye araci olarak goruluyor, bu cok ciddi bir mesele ,neden ondan cozum sureci ile ilgili haber alinmaya calisiliyor.Ocalanin kardesi siyasi veya hic bir yeri temsil etmiyor,ben kendi sahsima bunu cok yanlis buluyorum bastan beri.

  ah ah - Efendisiz65

  bence aradan çekilin. bu devletin barışmaya niyeti yok zaten. barış diyor allahın günü rojavadaki kürtlerin üzerine elkaideci besliyor. rojavada cinayet işleyenleri besleyen devletin çeteler eliyle öldürttüğü kürt değilmidir? peki dünyanın herhangi bir yerinde kürt öldürtmeyi kendine misyon olarak gören devlet açıktan savaşı devam ettirmyor mu? sahiden çıkın aradan! suriye 3 yıldır dayanıyor bakalım tc ne kadar dayanacak!

  Öcalan diyorki - karaman2001

  Öcalan,in aciklamasi 1) paket bizimle ilgili değildir....Hükümet ve devletin hazırladığı bir pakettir....Şu aşamada benim yapabileceğim bir şey yoktur..... Derken. Öcalan diyorki 1) Bu paketi tanimiyorum, kabul etmiyorum. BDP, Kandil Kurt halki sizde kabul etmeyin.... 2) Benim ve devletin hazirladigi paket, bu paket degildir, bu paketi devlet ve hukumet benim fikrimi almadan hazirlamislardir.... 3)Beni bosa cikarma Halkla Orgutle koparmak istiyorlar ALDATILDIM su an yapabilecek birseyim yoktur. siz elinizde ne geliyorsa onu yapin diyor...... eger onder Apo yu taniyorsam ben bunu anladim.