Öcalan gösterisine müdahale: 24 gözaltı

Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin beşinci yıldönümü nedeniyle Şişli'de izinsiz gösteri yapan gruba müdahale eden polis, 24 kişiyi gözaltına aldı.

Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin beşinci yıldönümü nedeniyle Şişli ve Beyoğlu'nda izinsiz gösteri yapan bazı gruplar, taş, sopa ve molotofkokteyliyle bir polis aracı ve bir halk otobüsüyle bazı işyerlerine zarar verdi.
Kurtuluş'taki son durakta toplanan bir grup, sopa ve taşlarla bir halk otobüsüyle bazı işyerlerine saldırdı. Otobüs ve işyerlerine maddi hasar veren göstericiler, güvenlik kuvvetleri olay yerine gelmeden ara sokaklara dağılarak kaçmaya başladı. Kaçan kişileri takip eden zırhlı polis aracına, Dolapdere'de molotofkokteyl atıldı. Polis aracında küçük çaplı hasar oluşurken, kaçmaya devam eden göstericilerden bir bölümü Taksim'e çıkmak isterken çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle karşılaştı. Müdahale sonucu 21 kişi gözaltına alınırken, Şişli'de gerçekleştirilen uygulamada da olaylara karıştıkları gerekçesiyle 3 kişi daha yakalandı.
Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki Galatasaray Lisesi önünde toplanan başka bir grup da, Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi ve Medya TV'nin lisansının iptal edilerek kapatılmasını protesto etti.