Öcalan: Gülen'i en iyi ben anlarım

Öcalan: Gülen'i en iyi ben anlarım
Öcalan: Gülen'i en iyi ben anlarım
Abdullah Öcalan'la görüşen 2'nci ve 3'üncü BDP heyetinde de yer alan Sırrı Süreyya Önder'in verdiği bilgiye göre PKK lideri, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'e selam gönderdi.

BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın Fethullah Gülen'e selam gönderdiğini açıkladı. Hürriyet'te yer alan habere göre Önder, Öcalan'ın "Sayın Öcalan, Fethullah Gülen'e selamlarını gönderdi. Fethullah Gülen'in 'Sulhta hayır vardır' yaklaşımı benim de yaklaşımımdır. 'Bütün Ortadoğu 'daki demokratik bir siyaset ve barış için birlikte çalışabiliriz, Muhterem Fethullah Gülen'e selamlarımı söyleyin. Onu en iyi anlayan benim" dediğini belirtti.


ÖCALAN DÜZELTMESİ

Önder ilk olarak, Milliyet gazetesinde "İmralı tutanakları" adıyla yayınlanan ikinci görüşmeye ait haberde yer alan başta Fethullah Gülen ve Said-i Nursi ile ilgili bölümlerle ilgili "teknik" görüşünü açıkladı. Önder, "Örneğin Bediüzzaman Said-i Nursi'nin doğduğu köyün Ermeni köyü olduğunu söylemek, Bediüzzaman Ermeni şeklinde verilmiş. Önündeki sonundaki cümleler çıkartılınca söylenenler bağlamından kopuyor. Ben sinemacıyım, senaryonun bir bölümünü çıkartınca diğer bölümler arasında kopukluk oluyor. Bağlamından kopartılarak verilmiş" dedi. Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın kamuoyuna yansıyan şekli nedeniyle bir düzeltme ihtiyacı hissettiğini vurguladı: "Sayın Öcalan, Nevruz alanında okunan mesajının 'Tüm ezilen halkları, sınıf ve kültür temsilcilerini; en eski sömürge ve ezilen sınıf olan kadınları, ezilen mezhepleri, tarikatları" diyerek başlayan bölümde de vurguladığı gibi 'Herkese karşı barış diline ve bu yaklaşıma özen gösterilmesi gerekir. Herkes için demokrasi ve barış talep ettiği bir noktada, kimseyi dışlamam ve rencide etmem söz konusu değildir, düşünülemez' vurgusu yaptı."


GÜLEN NE DEMİŞTİ?

Fethullah Gülen, Öcalan ile PKK 'nın silah bırakması hedefiyle yürütülen yeni müzakere sürecinin kamuoyuna yansımasının hemen ardından ocak ayının ilk günlerinde kamuoyuna "Sulhta hayır vardır" başlığıyla duyurulan bir değerlendirme yapmıştı. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/1126365112636522

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu ülke herkese yeter - PAN-ZEHİR

  Birlikten kuvvet doğar, bu sebeple herkes söylem ve hareketlerine dikkat etmek zorundadır, bu süreci heba etmemek adına cennet gibi bir coğrafyada hep birlikte yaşamak için artık "aptal işi" olan bu çatışmadan vazgeçilip ülkemizin yükselmesi için çalışmak gerekir.

  .... - rapala

  amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok.anti kapitalist,anti emperyalist,anti siyonist,anti kolonyalist vb vb vb bir sahisin U.S.A da barinma veya hayatta kalma sansi PIYON yada TUTSAK degilse yuzde kactir? yuzde sifir oldugunu anlamak icin az bilgili,az mantikli olmak yeterlidir....

  istismarcılar... - patriotic_34

  Tabi ki Gülen'i en iyi sen anlarsın.Kafa yapınız aynı biriniz insanların dini duygularını sömürün,diğeriniz ırk,milli duyguları özerkliği sömürün.SÖMÜRGECİ ZİHNİYETİN emellerinde ilerleyen iki kafatası...

  Kısaca - ibrahimseyhan

  PKK ve Nur Cemaati; çok iyi düşünmek gerek. Aralarındaki iyonik bağ ABD-İsrail olmasın?

  Yol ayrımı... - p450

  Eğer ki şimdiki savaş biterse, yeni yol ayırımları oluşacak gibi... İmamla yola devam edenler ve inadına karşı duranlar. Yeni bir dünya doğuyor ve nedense kendimi yine ızdırap çekeceklerin tarafında görüyorum. Münecimlik yapmak değil benimki, ama nedense dışarda kalmışlık hissi var. Esen rüzgardan sonra yağmur mu kar mı gelecek, yoksa bahar güneşi mi? GARİP, niye bu huzursuzluk, niye mutlu olamıyorum

  öcalan:gülen'i en iyi ben anlarım hk. - fgemak

  sayın gülen bu fetvaları neden ABD ülkesinden veriyor,o kadar uzaktan sesini zor duyuyoruz,Türkiye gelip bu fetvaları verse beden dilini inceler ne kadar samimi olduğunu anlarız,ne olacak bu Türkiyenin hali başbakan, terör örgütü, BDP, fetullah gülen bunlar bilinenler birde suyun altından gidenler var onlarıda bilmiyoruz bunların hepsi ABD nin siyasi askerleri Türkiyenin çıkarlarını koruyacak bu ülkede hiç insan kalmadı mı diye düşünüyoruz,bunları bu noktalara getirenlerin başında satılmış medya yer alıyor,esas cezanın onlara verilmesi lazım.

  faydacı kürtler - bozkıradamı

  Faydacı kürtler Apoya hak verecekler tabi.Çözüm sürecinin başında bu sefer umutluydum ama gün geçtikçe görüyorumki yakında kürtler yine hüsrana uğruyacaklar,yine kandırılacaklar ve uludere sonrası ruh haline dönecekler.Apo 30 yıldır uğruna mücadela verdikleri düşüncelerden 1 ayda vazgeçmiştir.(tabiki kürtlerde)Marx yaşasın kapitalizm demiştir.yada hümeyninin yaşasın israil demesinede benzetebiliriz.Neyse bunlar zaten beklenilen şeyler.Apo ilk yakanlandığındada bunu yapmıştı.Ama asıl önemli olan kürtlerin sadece akp ve cemaat ile barışarak bu işin olacağı hatasına kapılması.kürtler diğer türklerlede barışmak istemeli.mesela chp,mhp veya kemalistlerle yada akpli olmayan bütün türklerle.yoksa barış olmaz sadece akp ile barışırlar.Malesef şu gazetedeki aklı başında, türkiye standartlarının üstünde bilgi ve birikime sahip,okuyup yazan kürtlerin yorumlarını okuyunca barış dendikçe onların daha sertleştiği ve türklere nefret saçtığı görülüyor.bu yorumları okuyunca insan en az bir otuz sene daha bu işin süreceğini tahmin edebiliyor.