Öcalan: Konumum stratejik olarak ele alınmalı

Öcalan: Konumum stratejik olarak ele alınmalı
Öcalan: Konumum stratejik olarak ele alınmalı
İmralı Adası'nda BDP Heyeti ile yaklaşık 4 saat görüşen Abdullah Öcalan'ın mesajı BDP tarafından yazılı olarak açıklandı. Öcalan mesajında, devlet heyeti ile görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

ANKARAİmralı Adası’ndan dönen BDP heyeti yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan görüşmenin 4 saat sürdüğü belirtilen açıklamada Öcalan’ın gönderdiği mesaja yer verildi.

Devletle yapılan görüşmelerin devam ettiğini ve sürecin kendileri açısından devam ettiğini belirten Öcalan’ın mesajında şu ifadelere yer verildi.

“Devlet heyetiyle yaptığımız toplantı ve görüşmeler sürmektedir. Bizim açımızdan süreç bu yönüyle devam etmektedir. Bu aşamaya kadar benim konumuma araçsal bir değer biçilmesini anlamlandırdım, ancak bundan sonra benim konumumun araçsal olmaktan çıkıp stratejik bir konuma evrilmesi gerekmektedir.

Türkiye ’nin iç sorunlarına da, bölgede Suriye başta olmak üzere yaşanan sorunlara da çözüm noktasında katkı sunabilmem için konumumun stratejik olarak ele alınması zorunludur.

Hükümetin de demokratikleşme konusunda katılımcı bir yöntemle hazırlanacak demokratikleşme paketleriyle pratik adımlar atması, sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için gereklidir diye düşünüyorum.

Bana ulaşan selamlara karşılık herkese ve özellikle de cezaevlerinde bulunan bütün arkadaşlarıma sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.”

RADİKAL


  http://www.radikal.com.tr/114660611466068

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hedef - Huang

  Hedef, hem ic sorunlari, hem bölge, hemde suriye sorunlarini cözmek! Bence Kürt halk önderi, Türkiye Basbakanini isziz birakmak istiyor.

  Başka arzun varmı ? - isakent

  Beyefendiyi stratejik bi pozisyona alsınlar basbakan başdanışmanı nasıl uygunmu sizin için hukumetin bu konuda muhatabı meclis çatısındaki bdp dir durumdan vazife devşirmenin ne yeri ne zamanıdır

  ÖCALANIN KONUMU DEĞİŞTİRLMEZSE - pispor

  Ekim sonunda şiddet devreye girer Çünkü üç şeyi geriye çevirmek imkansızdır 1.Yayadan çıkan ok 2. Ağızdan çıkan söz 3. kaçırılan şans Öcalan'ın yıllardır esir olduğu adada çözüm süresini desteklemesi sekiz aydır ölümlerin olmaması büyük bir şanstır Bu şansı hükümetin iyi kullanması gerek

  kürt halk önderi sayın abdullah öcalanın durumu - Mavi atlas

  türkiye hükümeti kürt sorunn çözümünde samimiyse sn.öcalan'nın cezaevi koşullarını düzeltmeli,bu bir taviz değil türkiyenin geleceği için önemli ve önaçıcı bir adım olarak görülmeli,çünkü sayın öcalan'a yaklaşm özelde kürt halkına yaklaşımdır.

  ... - theleak

  Başbakan kılıçtaroğlu ve öcalan gibi 2 tane adam bulmuş daha 10 sene kafası kulağı rahat :))

  Dogru soyluyor! - Turk

  Acik acik butun Dunya'nin gozleri onunde kendisine danisiliyor. Fakat; sanki Ocalan diye biri, bu gorusmelerde yokmus gibi davraniliyor. Bir nevi, kafa karistirma-altdatma. Koskoca bir fil gorusme masasinin ortasina oturmus, gormemezlikten geliyor, etrafindan dolasarak konusmaya calisiyoruz. Komik...

  Kellik - fonksiyonel

  Şapka düştü, kellik göründü desenize.