Öcalan 'tanık' olarak çağrılacak

Hollanda'da 2004 yılının kasım ayında PKK'ya ait bir kampa yapılan baskında yakalanan 14 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına, Abdullah Öcalan'ın tanık olarak çağrılması kararlaştırıldı.

LAHEY - Hollanda'da 2004 yılının kasım ayında PKK'ya ait bir kampa yapılan baskında yakalanan 14 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına, Abdullah Öcalan'ın tanık olarak çağrılması kararlaştırıldı.
Hollanda haber ajansı ANP'nin haberine göre, savunmanın Öcalan'ın tanık olarak duruşmaya çağrılması talebi, Hertogenbosh'taki mahkeme tarafından kabul gördü. Haberde, mahkemenin Öcalan'ın Türkiye'de tutuklu bulunmasını da bir özür olarak kabul etmediği belirtildi. Davanın başlayacağı tarih henüz belirlenmezken, usule ilişkin açıklamanın gelecek temmuz ayında yapılması bekleniyor.
Eindhoven kenti yakınlarındaki Liempde kasabasında bulunan Mus'donck Kampı'na Kasım 2004'te düzenlenen baskında 38 kişi gözaltına alınmıştı. Hollanda Adalet Bakanlığı, kampta silah eğitimi alan PKK'lıların Türkiye'ye iade edilmemesi talebini reddettmiş ve 14 sanığın Antiterör Yasası uyarınca Hollanda'da yargılanmasına karar vermişti.


    http://www.radikal.com.tr/7477387477380

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.