Öcalan, Tatlıses'i Yılmaz Güney'le vurdu

Öcalan, Tatlıses'i Yılmaz Güney'le vurdu
Öcalan, Tatlıses'i Yılmaz Güney'le vurdu
İmralı'da hükümlü PKK lideri Abdullah Öcalan, ünlü sinema sanatçısı ve yönetmeni Yılmaz Güney ile ilgili ilginç bir anısını açıkladı.

ANKARA -ANF’nin haberine göre, Öcalan avukatlarıyla yaptığı görüşmede, bir süre önce silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses olayının bir komplo olduğunu öne sürdü. Öcalan, "Bu Tatlıses olayının da komplo olduğunu düşünüyorum. Yaralanması komplonun bir parçası olabilir. İşte AKP’den aday olacakmış, mesaj göndermiş, mesajı okutuluyor" dedi.

Görüşmede, Yılmaz Güney ile bir anısını da anlatan Öcalan, ilginç bir iddia da bulundu. Öcalan, Yılmaz Güney’e ilişkin anısını avukatları aracılığıyla şöyle aktardı:
"Yılmaz Güney bizzat bana, Tatlıses’le ilgili ‘buna dikkat edin, bunu yerime geçirmek istiyorlar, böylece sahte bir Kürt sanatçısı yaratmak istiyorlar’ demişti. Yılmaz Güney ile görüştüğümde bunu bizzat bana söylemişti."

Bu arada, Öcalan’ın, Yılmaz Güney ile nerede ve nasıl görüştüğüne ilişkin herhangi bir detay vermediği dikkati çekti.(anka)