Öcalan, Tatlıses'i Yılmaz Güney'le vurdu

Öcalan, Tatlıses'i Yılmaz Güney'le vurdu
Öcalan, Tatlıses'i Yılmaz Güney'le vurdu
İmralı'da hükümlü PKK lideri Abdullah Öcalan, ünlü sinema sanatçısı ve yönetmeni Yılmaz Güney ile ilgili ilginç bir anısını açıkladı.

ANKARA -ANF’nin haberine göre, Öcalan avukatlarıyla yaptığı görüşmede, bir süre önce silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses olayının bir komplo olduğunu öne sürdü. Öcalan, "Bu Tatlıses olayının da komplo olduğunu düşünüyorum. Yaralanması komplonun bir parçası olabilir. İşte AKP’den aday olacakmış, mesaj göndermiş, mesajı okutuluyor" dedi.

Görüşmede, Yılmaz Güney ile bir anısını da anlatan Öcalan, ilginç bir iddia da bulundu. Öcalan, Yılmaz Güney’e ilişkin anısını avukatları aracılığıyla şöyle aktardı:
"Yılmaz Güney bizzat bana, Tatlıses’le ilgili ‘buna dikkat edin, bunu yerime geçirmek istiyorlar, böylece sahte bir Kürt sanatçısı yaratmak istiyorlar’ demişti. Yılmaz Güney ile görüştüğümde bunu bizzat bana söylemişti."

Bu arada, Öcalan’ın, Yılmaz Güney ile nerede ve nasıl görüştüğüne ilişkin herhangi bir detay vermediği dikkati çekti.(anka)


  http://www.radikal.com.tr/1044850104485013

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  komploculuk da biraz mantık ister, değil mi? - rumuzittin

  tatlıses'in milletvekilliği için niye illa bir komploya gereksinim olsun ki? örneğin AKP'nin, popülizm adına tatlıses'i milletvekili (aday) adaylığına alması zaten şaşırtıcı ya da zor birşey olmazdı. nitekim, kendisine tatlıses saldırısının içyüzü ile ilgili olarak sorulan soruya verdiği ve soruyu aşacak şekilde uzattığı yanıtında başbakan, tatlıses'in kendisine ilettiği övgü dolu bir mesajı okumuş ve bir anlamda oto-propoganda yapmıştır (1). dolayısıyla, öcalan yüksekten uçmuştur: tatlıses'in milletvekilliğine meylinin saldırı sonrasında gündeme geliş şekli herhangi bir komplodansa, siyasi fırsatçılığa işaret ediyor. (1) http://tinyurl.com/3tocuwq

  bu ne boyle - x file

  diyelim ki anf nin abdullah ocalan hakkinda verdigi haber i okuyup yayinliyorsunuz...peki niye konusmanin tamamini yayinlamiyorsunuz? turk halkini niye bundan mahrum ediyorsunuz.sadece turk halki dedim cunku kurd halki anf ye zaten okuyor..yoksa siz sadece isinize gelen kismini mi yayinliyorsunuz? hem ocalanin ibrahim tatlises hakkinda soylediklerini zaten kurdler biliyor...akp utanmadan sahte acilimda israr ediyor..karsiniza diktikleri kurdlerin hic biri kurdler icin bisey yapmamistir ve yapmayacaktir...

  Nasıl??? - ahmet yaşar

  Yani bir insanın miletvekili olması için kendisinin beynine kurşun sıktırıyor?Bu nasıl düşünce.Şayet böyle bir şey söylemişse bile akıllı bir avukat bunu açıklamaz.Aksi halde bunu söylemek için... Yılmaz olayına gelince Güney adam öldürdüğü için mahküm edilmişti.Yani kendisi bir hakimin katili olduğu için mahkümdu.Yoksa bazı insanlşarın türkiyede adam öldürme hürriyeti mi olacak.Yanibir insan filim artisti ise onun öldürdüğü adamın kanının karşılğı ondan sorulmayacak mı?Ne anlayış ve ne anlatış.

  Ibrahim ve Ylmaz - www.beritanmedya.com

  Ne tuhaf bir karsilastirma veya benzetme. Biri kendi halki ve özgürlügü sürgünde öldü, digeri ise mafya, 4-5 kadina birden sahip olma, etik yok, ahlak yok, egitim yok, ne dedigi anlasilmiyor ve kalkip Yilmaz Güney'in yerine koymakta neymis.

  ÖCALAN, TATLISES'I YILMAZ GÜNEY'LE VURDU - ibrastar

  Yılmaz güney gercek bır sanatcı, gercek bır türk kımlıgıne sahıp olup türk - kürt ayırımını yapmadıgı gıbı kendını ıbrahım tatlıses'le mukayese edecek kısı oldugunu önesürmek ona saygısızlık yapmaktan baska bırsey degıl. Yılmaz güney'ı bızzat tanıyan bırı olarak rahatlıkla konusuyorum.

  koro - gerçeğin izinde

  yılmaz güney eylül 1974'te adı bir cinayete karıştı ve 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.1981 yılında izinli çıktığı cezaevine bir daha dönmedi ve hemen fransaya kaçtı.pariste 1974 yılında vefat etti.1981 ile 84 yılları arasında öcalanın fransaya gittiğine dair bir belge yok. öcalanın hayatını defalarca okumuş biriyim.tek bir yerinde yılmaz güneye dair bir bir şey yoktur.öcalan hayatında fransaya da gitmemiştir.ama birileri bu yalana inanıp bu sefer de bunu koro halinde tekrarlayacak.zaten koroların düşünmeye ihtiyaçları yoktur.

  Kurtlerin de cok iyi bildigi bir gercek - AkliSelimBey

  Guzel analiz yapmis Ocalan. Ve Yilmaz Guney de dahiol bir suru insan bunun farkinda. Bu suikast olayi Tatlises'in secilmesini garantiledi sayilir.