Öcalan'dan İmralı dönüşü açıklama

Öcalan'dan İmralı dönüşü açıklama
Öcalan'dan İmralı dönüşü açıklama
Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan İmralı'da yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Abdullah Öcalan'la İmralı'da görüşen Mehmet Öcalan, "Süreç artık tek taraflı yürümeyecektir" mesajı verdi.

Bu sabah gittiği İmralı Adası’nda, Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, saat 18.45’te Gemlik’e döndü. Burada gazetecilere açıklama yapan Mehmet Öcalan, ağabeyi ile bayram görüşmesi yaptıklarını belirtip Abdullah Öcalan'ın, "Süreç çok hassastır. Bayram görüşmesi yaptık. Bir saat sürdü. Tek taraflı süreç yürümeycektir. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Tek taraflı hiç olamaz. Eğer her hangi bir şey olursa, çift taraflı olmalı. Tek taraflı olamıyor. Bütün 6-7 ayda abim, Abdullah Öcalan veya Apo ne isim verirseniz verin. Elinden gelen katkıyı sundu. Bundan sonrada bu süreç tek taraflı yürümeyecek. Yürümezde. İzlenimlerim bu kadar. En kısa bir dönemde, avukatlarla, vekillerin, heyetin beraber gitmesinde fayda vardır" dediğini aktardı.

Mehmet Öcalan, Suriye ’de yaşanan olaylarla ilgili olarak ise Abdullah Öcalan'ın, "Suriye’deki katliamda, El Kaide’nin yaptıkları, insanlığa sığmayacak şeyler yaşandı. Herkes bunu iyi bilmesi gerekir. Bunun ne Türkiye ’ye, ne Ortadoğu ’ya bir fayda getirmeyeceğini, böyle örgütlerin dünyanın başına beladır" diye konuştuğunu söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/114585211458521

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BAŞINDA ANLADIK - pispor

  Bu barış tek taraflı yürümez ama sayın Öcalanın da tek taraflı yürümüyorsa ne yapacağını açık ve net olarak bir yol haritası çıkarmalıdır bakın Ak parti ve hükümet oyalıyor ve oyun oynuyor böyle süreç nasıl ilerler kardeşim yedi aydır bir arpa boyu adım atmamış bir hükümet bundan sonra ondan adım beklemek hayalciliktir Evet ben kanın durması için her iki tarafta elinden geleni yaptı yedi aydır bu ülkede insanlar rahat ama ya kürt sorunu binlerce insan düşüncelerinden dolayı KCK lı diye terörist damgası yemiş yıllardır içerde çoğunun durumu hasta ölümle pençeleşiyor bu insanları bari salıverinde son günlerini aileleri ile yaşaasınlar yok ben artık ümidimi bitirmek üzereyim bu hükümetten tek adım atılacağı yok hepsi oyalama ve imhaya yönelik işaretleri görüyorum