Öcalan'ı yanmaktan hava muhalefeti kurtardı!

Öcalan'ı yanmaktan hava muhalefeti kurtardı!
Öcalan'ı yanmaktan hava muhalefeti kurtardı!
Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde çözüm sürecine karşı çıkan bir grup Abdullah Öcalan posteri yakmaya çalıştı. Ancak yağmur eylemin tamamlanmasına izin vermedi.

RİZE - Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde daha önce Diyarbakır 'daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağı bulunmamasını protesto amacıyla lastik yakarak yol kesen Sabit Yeniçırak, bu kez çözüm sürecinde amacın barış değil Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması olduğunu savunarak kalabalık bir grupla eylem yaptı, Abdullah Öcalan posteri yakmaya çalıştı. Ancak yağmurun azizliğine uğrayan Yeniçırak, posteri tam olarak yakamadı.
Ardeşen ilçe meydanında cuma namazı sonrası toplanan yaklaşık 200 kişi, 'Tek bayrak, tek devlet, duyarsız olma ey millet' pankartı açtı. Yağmur altında Türk bayrakları ile alana gelen ve şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuyan grup, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' ve 'Tek bayrak, tek millet, akıllı ol hükümet ' sloganları attı. Protesto gösterisini düzenleyen Sabit Yeniçırak, elindeki çöp poşetinden çıkardığı ve üzerinde Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının bulunduğu bir posteri ateşe verdi. Ancak yağmurun azizliğine uğrayan Yeniçırak, posteri tam olarak yakmayı bir türlü başaramadı.

'VATANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Yer yer yanmış posteri kenara bırakarak konuşan Yeniçırak, teröre karşı yürütülen demokratik çözüm arayışlarının PKK 'ya silah bıraktırmak, kan dökülmesini önlemek veya barışın sağlanması amacı taşımadığını öne sürerek şunları söyledi:
"Bu bir oyundur. Burada amaç İmralı'da yatan caninin serbest kalmasını ve sözde Kürdistan'ı kurup bez parçası dedikleri bayraklarının dalgalanmasını sağlamaktır. Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağı yoktu. Ben bu protesto gösterini yaparken bana engeller koyuldu. Ama PKK'nın yaptığı gösteriye engel konulmadı. Bu çirkin oyunlar son bulana kadar sesimizi duyurmaya devam edeceğiz. Namusumuz olarak bildiğimiz vatanımıza sahip çıkacağız."
Grup daha sonra sloganlar eşliğinde bir süre yürüdükten sonra dağıldı. Polis, grubu uzaktan takip etti. (Muhammet KAÇAR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1129274112927410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yaşadığınız yerin adı Ermenice - 1kodsectimki

  Ardeşen (Ardaşén) Ermenice bir kelimedir, mânası Tarlaköy. Şimdi, yaşadığınız yerin adı Ermenice, siz orada Türk milliyetçiliği yapıyorsunuz. Kürt düşmanlığı yapıyorsunuz... Bu kadar gülünç olunur mu ya hu? Siz nerden geldiniz buraya, kimsiniz? Oraya Ardaşén adını veren, orayı kuran Ermeniler nerede? Kimden aldınız o tarlalarınızı, evlerinizi? İnsanda azıcık arlanma olur...

  EV SAHİBİ-KİRACI - Selimserincan

  Kendilerine ''milliyetçi'' diyen,aslında son derece ırkçı ve yobaz olan bir kesim ; kendini ev sahibi,başkalarını da kiracı gibi görür.Karşıt fikirli insanlara hiç tahammülleri yoktur.Sürekli güç kullanarak,hakaret ederek üstün gelmeye çalışırlar.Ama şöyle bir demokrasinin yerleştiği ülkelere baksınlar.Hiç kendilerine benzer kimseler bulabilirler mi?Geri kalmış ülkelerde böyleleri var;çünkü o ülkeler bu sabit düşünceye sahip insanlar çoğunlukta olduğu için geri kalmıştır.Herkesi kendilerine benzetmeye çalışırlar.Vatanı yalnız onlar seviyorlar ya(!).Gerisi vatan haini olduğu için ''ya sevecek,ya da terk edecek''ler. Bana bakın her taşın altından çıkan eli kanlı faşistler.Bu vatan yalnız sizin olamayacak kadar güzel ve temizdir.Bu topraklar üzerinde yaşayan her insan bu ülkenin öz evladıdır.Kimse üvey veya kiracı değildir.Ve sizin kirli ellerinize terk etmeye de hiç niyetleri yoktur.Boşuna uğraşmayın,barışı bu defa engelleyemeyeceksiniz.

  Altan Tan - fonksiyonel

  Ben susayım, Altan Tan konuşsun. Altan Tan, "Bırakın çocukları, deşarj olsunlar!"

  KÜRT DÜŞMANLIĞI - beyaz-aslan

  Bunlar milliyetçi falan değiller,resmen Kürdün düşmanlığını yapıyorlar sana ne Newruzda Türk bayrağının asılmadığı.Hey milliyetçiler hepinize söylüyorum!!! Kürt düşmanlığı yapmanın dışında ne yapıyorsunuz? Milliyetçiliğinizi(her neyse,nerdeyse)anlam yüklediğiniz tanıma göre yapsanıza.Şu eylemi yapan kişi örn.ABD'ye karşı ne yapmış acaba?

  IDDIALARINA SAHIP CIK!.. - Kara Ismail

  'Savas' diyorlar; karsi cikiyorlar, baris diyorlar yine karsi cikiyorlar!.. Problem kimde aceba?.. Bir ulkede kardesce yasamak istiyorsak; birbirimizin farkliliklarina saygi gostermek zorundayiz!..Farkliliklarin;inanclarina, kulturune, dinine ve renklerine saygili olmaliyiz!.. Eger, Avrupa halki bu eylemi yapanlarin dusuncesinde olsa; Avrupa yabanci insanlar icin yasanamaz duruma gelirdi.. Neden kendiniz icin istediginiz seyleri baskalari icin istemezsiniz anlamiyorum... Hangi kitapta yaziyor bu soyledikleriniz.. Bu sadece Kurtler icin degil.. Ermeniler ornegin.. Ermeni sozcugunun kufur olarak kullanildigi bir ulkedeyiz ne yazik ki!.. Bir ulke dusunun; Turk demek, hakaret anlamina gelsin!.. Bir ulke dusunun, Turk demek; kufur gibi algilansin!.. Hosunuza gider mi ey kendini Turk sayanlar!.. Kardessek; birbirimizin en insani haklarina saygili olmaliyiz!.. Hic kimse renginden, dininden, dilinden ve siyasi, felsefi inancindan dolayi ayrimciliga ugramasin..Aleviyle, Sunni Yahudiyle, Hiristiyan esit olsun!.. Hani atalarin hic ayrimcilik yapmiyordu!.. Hani Islam'da hosgoru vardi!.. Zorlama yoktu!.. Hani Turk adaletli, mert ve kimseye arkadan vurmazdi!.. Sende atalarinin yaptigini yap!.. Onlari her gun ovmen yetmez; onlarin izinde yuru!.. Iddialarina sahip cik!..

  ...YeniÇIRAK... :)) - ser_21

  Faşizmin son çırpınışları.Eski ÇIRAK lardan YeniÇIRAKLIKLAR bekleniyor.Fazla söze gerek yok bir isim ancak bu kadar cuk diye yerine oturur.

  PERSPEKTİF - mamostefaruk

  Allah izin vermemiş.