Öcalan'ın BDP heyeti ile fotoğrafı Twitter'ı salladı

Öcalan'ın BDP heyeti ile fotoğrafı Twitter'ı salladı
Öcalan'ın BDP heyeti ile fotoğrafı Twitter'ı salladı
BDP heyeti ile Abdullah Öcalan'ın yer aldığı fotoğraf twitter'da paylaşıldı.
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

İmralı Cezaevi'nde hükümlü bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın yıllar sonra ilk fotoğrafı yayınlandı. Fotografta BDP 'li Selahattin Demirtaş ile Pervin Buldan bir masada Öcalan ile birlikte görülüyor. 

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Twitter üzerinden Abdullah Öcalan fotoğrafının gerçek olduğunu açıkladı. Twitter üzerinden Öcalan, kendisi ve Selahattin Demirtaş’ı çalışma masası etrafında gösteren fotoğrafın yayınlanması üzerine gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Buldan,Fotoğraf gerçek. Bizim adadaki çalışma ortamımız. Ancak bize verilen fotoğraflardan biri değil. Bizden çıkmadı. Nereden çıktığını da bilmiyorum” dedi. İmralı'daki görüşmeden dikkat çeken bir nokta da boş duran koltuktu. O koltukta Öcalan-BDP görüşmesine eşlik eden ve not tutan MİT görevlisinin oturduğu öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/1167289116728918

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gun gelecek gunes dogacak - devriscoban

  Kurt halki çok sansli boylesi bir Lidere sahip,yasadiklarini yasatanlar gun gelecek utanacaklardir.buna eminim,yapilacak teksey tum ortadogu halklari bu yuce insana sahip çikmaktir.iyi varsin sayin Baskan.sesini ozlemisiz.

  ... - NISéBİN'li

  KÜRT sorununu çözecek tek adam Sayın ABDULLAH ÖCALAN'dr. yıllar sonra onun fotogragrafta bıle olsa onu görmek mutluluk ve heyecan vericii...

  iyi görünüyor.. - kaşınan adam

  İyi ve formda görünüyor. Demekki iyi bakılıyor..

  Beğensek de beğenmesek de "Serok Öcalan" - Pe@ce

  Benim Öcalan'ın davasıyla ilgim yok; ideolojik anlamda birçok görüşü benim ideolojik yönelimimle örtüşse de kullandığı yöntem, izlediği politika vs. hakkında hüküm kesebilecek olan ben değil, Kürt halkındır. Bu fotoğraflar yayınlandığından beri benim gibi Türk olan birçok okurun ağız dolusu küfürler ettiğine tanık oldum. Sonra bir de Kürt okurların tavırlarına baktım; inanılmaz bir sevgi, inanılmaz bir saygı, hürmet... Bize yıllarca "bebek katili, bölücü başı" diye öğrettikleri Öcalan'a onlar "serok", yani "önder" diyorlar. Bir yorumcunun çok güzel belirttiği gibi biz 40 defa hapsetsek de, idam da etsek, hatta lime lime edip parçasını dahi bırakmasak da değiştiremeyeceğimiz tek şey Kürt halkının önderine ve davasına olan bağlılığı olacaktır. Bu empatiyi yapamadığımız ölçüde de Kürdistan Türkiye'den ayrılıp kendi kaderini kendisi tayin edecektir. Ve inanın bu durumda ben de çıkıp "her bijî Kurdistan" diyecek ve Kürt halkının iradesine saygı göstereceğim.

  umarım bu sorun çözülür - nese2010

  çözüm sürecini destekliyorum. iki tarafın yararına olan bir çalışma bu. netice de onlar bizim vatandaşlarımız, kapı komşularımız. Onların sorunu bizim de bu ülkenin de sorunu. Çözüm sürecinde Makul ve ortak bir çözümde buluşacaklarını ümit ediyorum.

  nedir ne değildir - genco940

  Birileri Terör Örgütü derken, diğerinin Dağdakine Gerilla demesi, Fotograftakinin sürgündeki Hükümet Başkanı çağrışımını yaptırır. Cheguara, castro, Tamir ila. özgürlük uğraşılarının bir benzeridir. Muhatabı ise şu anda iktidarı elinde bulunduran AKP hükümeti ve onun Başbakanı Tayyip Erdoğandır.

  Özgür Tutsak - Ari Zerdüst

  Dünyada ne kadar kirli is yapan devlet varsa sana karsi birlesti ama senin özgür düsünceni tutsak edemedi! Dünyada ne kadar kirli camur varsa sana atildi ama temiz, berak,pak,zelal durusuna leke konduramadilar.Tipki Mandele da oldugu gibi seni kendi halkinin gözünde düsürmeye calistilar ama igne ucu kadar bir basari elde edemediler.Neden biliyormusun! Cünkü sen Hakikatin arayicisisin da ondan. Özgürlügün bizim özgürlügümüzdür.