Öcalan'ın bir 'İmralı fotoğrafı' daha geldi

Öcalan'ın bir 'İmralı fotoğrafı' daha geldi
Öcalan'ın bir 'İmralı fotoğrafı' daha geldi
Abdullah Öcalan'ın İmralı'da çekilmiş bir fotoğrafının 12 yıl sonra dün ilk kez ortaya çıkmasının ardından, bugün yeni bir fotoğraf daha ortaya çıktı.

Radikal.com.tr – Abdullah Öcalan’ın İmralı’da çekilmiş bir fotoğrafının 12 yıl sonra dün ilk kez ortaya çıkmasının ardından, bugün yeni bir fotoğraf daha ortaya çıktı.

Öcalan’ın, tutuklu bulunduğu İmralı adasındaki cezaevinde, kendisiyle görüşmeye gelen BDP heyetindeki Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan’la bir masanın başında konuşurken görülen fotoğrafı dün ortaya çıkmış, Pervin Buldan ve BDP kaynakları bu fotoğrafın “kendilerinde bulunan fotoğraf”la aynı olmadığını ve kendilerinin servis etmediklerini söylemişti.

Bugün, Amed Haber Ajansı (ANA)’ya ait ‏@AJANSAMED Twitter hesabında görülen yeni fotoğraf da aynı gün, aynı cepheden, fakat farklı bir açıdan çekilmiş. Fotoğrafta Öcalan, yine mavi gömleğiyle aynı masanın başında oturuyor ve elindeki kağıtlarda yazanları inceliyor. Öcalan'ın BDP heyeti ile fotoğrafı Twitter'ı salladı


  http://www.radikal.com.tr/116740211674023

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  fgh - qpakor5

  öcalanı görmekten mutlu olduk..

  Kabahat resimde mi? - Kör Kadı

  ki gündür medyada yer alan bu resimler için özellikle BDP li çevreler 'bunlar 12 yıllık resim. Bizde de yok. Kim yayınladı bilmiyoruz?' demiş. Bunu derken bana göre kast edilen sanırım; 'AKP yi zora sokan çevre şimdi de İmralı sürecini bozmak istiyordur' değildir. Eğer öyle ise Kürt sorununun çözümü için verilen onca emeğe, söyleme desetğe yazık oldu demektir. Bana göre 'Abdullah Öcalan masaının ne tarafında, nasıl oturmuş?' hiç önemli değil. Asıl önemli olan BDP nin başbakanla çıktığı ve adını sonradan İmralı süreci denen süreçte nerey gelindi? Gelindi mi? Yoksa bir başka amaçla 'yıllardır özellikle 12 Eylül'den sonra bilerek çatıştırılan' Kürt Türk Türkiye Halkı için şimdi başka bir sürece mi girdik.? Bu konu doru cevap bulmadan, Türkiye halkına 'adam gibi' doyurucu açıklama yapılmadan 'size söyeleyeyim' herkesin kafası bu resimlerde olacak. Bu böyle kaldıkça da Kürt Sorunu konusunda milyonlardaki kafa karışıklığı ve etnik kimlik çatışmaları 'bonusu farklı inanç çatışmacılığı' bu ülkede, bu bölgede sonsuza kadar devam edecektir. Bu resimlerin amaca böyle bir gelişmeye katkı ise 'o zaman başarılmış demektir' Böyleyse yazacağım 'hem Türk he Kürt Halkı için' Nazım'ın 'Kabahatin çoğu sende' diye Türkiye Halkına seslenişidir. Evet asıl kabahat Türk Kürt Türkiye Halkında ' onun aydın geçinen karanlıklarında' daha doğrusu halkı kendiside yani 'sendedir'. Çünkü yıllardır 'elinde bir şey' "dü" diyenin ardından giden sensin.

  Barış istiyoruz! - caligari

  Marx'ın dediği gibi "tarihte bazen yirmi yılda bir gün geçer, bazen de bir günde yirmi yıl..." Her ikisini de gördük yaşadık... Tüm anadolu halklarının eşitliğine ve özgürlüğüne bin selam olsun. Tüm bu yolsuzlukların, alçaklıkların arasında sevgiyi-onuru ve geleceği hep birlikte inşa edebiliriz. Henry David Thoreau'nun belirttiği gibi "Önce insan, sonra uyruk olmalıyız" aksi mümkündür değildir... Kalıcı barış ve şeffaflık ve demokratik bir anayasa istiyoruz! Hortumcuların, cemaatçilerin ya da etnik siyasetin değil ileri hukukun kurallarına göre bir ülke bir cumhuriyet! Hiçbir kültürel kimliğin ezilmediği, baskılanmadığı bir ülke kuralım.. Bu ülkenin geleceği bizleriz...