Öcalan'ın doğum günü için Halfeti'ye gelişler başladı

Öcalan'ın doğum günü için Halfeti'ye gelişler başladı
Öcalan'ın doğum günü için Halfeti'ye gelişler başladı
Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesine bağlı Ömerli Köyü'nde Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle etkinlikler başladı. Binlerce kişi, özel ve toplu taşıma araçlarıyla Halfeti'ye gelmeye başladı.

HALFETİ - Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesine bağlı Ömerli Köyü'nde bu yıl 9'uncu kez düzenlenecek olan Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle etkinlikler başladı. Öcalan'ın yarın yapılacak 64'üncü doğum günü etkinliğine katılmak isteyen binlerce kişi, özel ve toplu taşıma araçlarıyla Halfeti'ye gelmeye başladı.

Abdullah Öcalan'ın 64'üncü doğum günü etkinlikleri çerçevesinde Halfeti ilçe merkezinde festival alanı kuruldu.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Federasyonu öncülüğünde gerçekleştirilen doğum günü etkinliğine katılmak üzere otobüs, minibüs ve otomobillerle yurdun değişik illerinden çok sayıda kişi Halfeti'ye gelmeye başladı. Halfeti ilçe merkezinde kurulan boş alanda toplanan kalabalık, PKK ve Öcalan'ın posterlerini taşırken, zaman zaman Öcalan lehine slogan attı.

Halfeti'de yapılan kutlamada görev alan güvenlik güçleri ise kalabalığın toplandığı alana yakın noktadaki bir okul bahçesinde konuşlandırıldı.

Gün boyu gelişlerin devam edeceği bildirilirken, aralarında BDP 'li milletvekili ve parti yöneticilerinin de bulunduğu kalabalığın yarın Öcalan'ın doğum yeri olan Ömerli Köyü'ne gideceği belirtildi.

DHA - Ali LEYLAK


  http://www.radikal.com.tr/112794811279487

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hurra - fonksiyonel

  Öcalan doğdu, hurra. Öcalan Diyarbakır'a giriş yaptı, hurra. Öcalan ve şürekası ilk cinayetini işledi, hurra. Öcalan, Kürtleri özgürleştirdi, hurra. Öcalan, TC'ye yakalandı, hurra. Anam Türk, devlete hizmet etmekten onur duyarım dedi, hurra. Ki ediyor hurra. Fethullah Gülen'e sevgisini gönderdi, hurra. Maksat ABD - Ermenistan - derin devlet eliyle oluşturulan Kürtlere armağan edilen mitolojiye methiye. Nerde kalmıştık hurra!

  Öcalan gercegi - KronosOlympos

  Sadece Öcalan degil kim olursa olsun, insanlari bu sekilde kutsallastirmaya karsiyim. Ama su da bir gercek ki bir asirlik inkar ve asimilasyon politikasinin ardindan devleti diyalog masasina oturtabilen tek kisi de o olmustur. Bu anlamda Kurtlerin onu sahiplenmesi de anlasilmasi zor bir sey degil.

  İnsanları Putlaştırmak - Melis E.

  Bildiğiniz ölümlü insanları putlaştırmak kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası. Atatürk olsun, Erdoğan olsun, Öcalan olsun nedir bu ya? Siz devlet adamlarını, politikacıları, liderleri gözünüzde 10 büyüttüğünüz zaman onlar kendilerini 100 büyütüyor.

  Öcalan? - edius

  Öcalan'ın Kürtler tarafından sembolleşmiş bir kahramana dönümşmesi Kürt halkının geleceği açısından beni ürkütüyor. Çünkü benim düşünceme göre Öcalan öyle efsaneleştirilebilecek biri değil. Kimse onu gerçek anlamıyla tanımıyor, yazdıklarının alt yapısına inildiğinde öyle fikirsel bir alt yapısının olmadığını görüyorum. Kürt halkı bence bir kahraman arayışında olmamalı, illa bir kahraman arayacaksa da bu Öcalan olmamalı

  Kürtlerin gelecekteki anıtkabiri mi? - 3039

  Kürdlerin bütün gösterileri, mitingleri, şiddet içermeyen bütün bütün eylemlikleri haklıdır, meşrudur. Ama şu doğum günü kutlama etkinliği tam bir traji-komiktir. Bu işe Öcalan "artık doğum günümü kutlamayın" diyene kadar, devam edecek anlaşılan. Öcalan ölünce de Halfeti Kürdlerin Anıtkabiri olur. Anıtkabir'de 80 yıldır anlamsız komik retüeller Halfeti de yapılmaya devam edilecek.

  "Kurtuluşçu" savaş pozlarından, barışa... - ron

  2009'da topyekün savaş konseptini benimseyen odaklar halfeti'de Kürtlere karşı girişitikleri "meydan savaşı"nda 2 kürdü katletmişti ve onlarca yaralı vardı. medyaya yansıyan fotoğrafları radikal arşivinden de bulabilirsiniz. o gün ne oldu da 2 gencecik insan öldürüldü onlarcası yaralandı. ülke ateş kazanına atıldı. o fotoğraflara bakanlar ya da fotoğrafları hatırlayanlar, halfetiye giren yolu kapatan yüzlerce asker,polis,zırhlı araç,helikopteri iyi bilir. tepelere üslenen "komutanlar" atatürkün, bir savaşta verdiği pozu vermişlerdi ajanslara.izin verildiğinde sessiz sedasız bitecektir işte. bir yanlışlık varsa da kürtler bunu kendileri görmelidir. zorbalık kültürüne elveda artık. bu ülke kendi demokratik dönüşümünü gerçekleştirirken takoz koymak isteyenlerin takozu kırılır umarım.

  ... - LoremIpsum

  Sayin Erdoganin padisahligini nasil abesle karsiliyorsam, sayin öcalan icin yapilan bu kutlamayida bi okadar abesle karsiliyorum. Keske orada degilde Roboskide toplansaydiniz..