Öcalan'ın mektubu BDP'ye ulaştı

Öcalan'ın mektubu BDP'ye ulaştı
Öcalan'ın mektubu BDP'ye ulaştı

Pervin Buldan, İmralı'ya gitmeden önce çekilen bir fotoğrafı twitter'da paylaştı

Abdullah Öcalan'ın ikisini Avrupa ve Kandil'e göndereceği açıklanan üç mektuptan ilki BDP'ye ulaştı.

Abdullah Öcalan'ın İmralı Adası'nda BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ile görüşmesi ardından Avrupa , Kandil ve BDP'ye 3 mektup göndereceği belirtilmişti.

Söz konusu bilginin ardından sabah saatlerinde BDP'ye gönderilen mektup Ankara 'ya ulaştı.

Öcalan'ın BDP'ye gönderdiği mektup önce TBMM Başkanlığı'na gitti. Mektup buradan BDP'lilere teslim edilirken BDP, PM ve MYK üyelerinin toplanarak mektubu değerlendireceği bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/112298011229803

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BARIŞI ÖNEMSEMEK TOPLUMDA HEYECAN VE MUTLULUK YARATIYOR - semi ekrem

  Baharın gelecek olması insanların gelecege dair beklentilerin olumlu yönde gitmesi için her gün tanrıya dua ederiz nihayetinde ülkenin kronikleşmiş bir kürt sorunu vardır iki tarafın kardeş kavim olmasına ragmen her gün gelen acı haberlerde gençlerin kara topraga emenet edildigi ve kinin galip geldigi önceki baharlarda bizlerin demokratik barış hayali birileri tarafından suya atılıyordu ama bugün bu iradenin zayıflıgı karşısında barış severlerin hüküm aldıgı irade gösterisi toplumu heyecana ve yarını olan bir gelecege dair hayal kurmasına vesile oldu umarım bu beklenti hayalden öte gerçek olur kürtler ve kürtler bu haksız biçimde devam eden kan davalarını barışçıl bir süreçle mutlulukla noktalarlar.

  Tam Çerçevelik. - agnksm

  Şimdi altın harflerle yazılmış olan o mektup,gene ayni değerde çerçeve ile çerçevelenip görülen bir yere asıl malı ki.Her kez okusun.

  kimse halka gercegi söylemiyor - telat cengiz

  her sey cok gizli, onlar ceplerini doldurup sicak yuvalarinda parlemento salonunda cirit atarken, halk sokak ortasinda dag basinda ovada her köse basinda her gün ölüyor, Kimse CIa nin öcalanla ilsikisi üstünde durmuyor, kimse yahudi türk isadamlarinin kuzey iraktaki kür bölgelerindeki is hacmiyle ilgilenmiyor, kimse alman ve amerikan emperyalizminin 30 yildir sürdürdügü savasin bedelini ödemek istemiyor, kimse fasit 12 eylül askeri cunda anayassasinin kaldirilmadindan yana bir sey söylemiyor, kürtlerin özgürlesmesinin parlementodan gececegini kimse bilmiyor, hedef kürtleri putlastirarak tarikata sokmak, sosyalizimden uzaklastirmak, kür hareketiyle zaten kürtler sosyalizim karsiti konumuna gelmis konumdalar, kürtlerde türkler gibi, insan olmaktan önce kürt olmayi tercih ediyorlar ve bunun icin digerleriyle savasiyorlar tipki türkler gibi, yüz yildir iktidarda olduklari ülkede kendi kendilerine türklük propagandasi yapan bir anlayisin iflasiyla karsi karsiyayiz, ama ne olursa olsu kimse gercegi söylemiyor,.sirri süreyya önder balon bir sosyalist, marxizmden haberi yok. belki en son yaratilan kahramanlardan biri , belki kendi adamlari. onlar en kilit noktalara en kiritik kisileri koymayi bilir, saygilarimla