Öcalan'ın mektubuna PKK'dan mektupla yanıt!

Öcalan'ın mektubuna PKK'dan mektupla yanıt!
Öcalan'ın mektubuna PKK'dan mektupla yanıt!
BDP'liler, İmralı'daki görüşmenin ardından Öcalan'ın PKK yöneticilerine verilmek üzere yazdığı mektubu Kandil'e götürdü.

BDP 'liler, Abdullah Öcalan'ın PKK 'nın yöneticilerine teslim edilmek üzere yazdığı mektubu Kandil'e ulaştırdı. PKK yöneticileri Öcalan'ın mektubuna yine bir mektup yazarak yanıt verdi.


BOMBALANMA RİSKİ İLE GÖRÜŞME GECİKTİ

İmralı'nın Kandil'e gönderdiği mektup BDP aracılığıyla muhataplarına ulaşırken, BDP ve DTK Eşbaşkanlarından oluşan 6 kişilik milletvekili heyeti, Süleymaniye'de dün gün boyu Kandil'den gelecek yanıtı bekledi. Kandil'in bombalanması başta olmak üzere bazı tereddütler nedeniyle örgüt ile BDP heyetinin görüşmesi gecikti.


KANDİL'E ÇIKTILAR

BDP ve DTK heyeti dün akşama doğru yoğun koruma eşliğinde Kandil'e doğru yola çıktı. Milliyet'ten Namık Durukan'ın bildirdiğine göre heyet, KYB'nin Kandil bölgesi ile sınırını oluşturan Sengeser bölgesinde kendilerini bekleyen PKK'lılarla buluştu. Buradan PKK'lıların yoğun güvenlik önlemi altında heyet, üç araçla Kandil'e doğru yola çıktı.


TELEFONLARI KAPATTILAR

Heyet, akşam saatlerinde Kandil'in girişindeki Levje noktasında örgütün yönetim kadrosuyla bir araya geldi. Bombalama tehlikesine karşı BDP'li milletvekilleri telefonlarını kapatarak, görüşmeye geçti.


PKK YÖNETİMİ MASADA

Görüşmede BDP'li heyet, örgütün beyin takımı Murat Karayılan, Sabri Ok, Duran Kalkan ve diğer yöneticiler ile Öcalan'ın gönderdiği mektubu geniş kapsamlı değerlendirdi.


ÖCALAN'A MEKTUPLU YANIT

Örgüt yöneticileri, görüşme sonrasında eylemsizlik, Kuzey Irak'a çekilme ve silah bırakmaya kadar gidecek olan planı içeren Öcalan'ın mektubuna yine mektupla karşılık verdi. Kandil yönetimi, mektubu Öcalan'a ulaştırılmak üzere BDP heyetine verdi. Heyet, sabaha karşı yine aynı yolu izleyerek Süleymaniye'ye döndü. Heyetin bugün Erbil'e geçeceği pazar günü ise Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ve kabul etmesi halinde Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüşeceği öğrenildi.