Öcalan'ın mektubuna PKK'dan mektupla yanıt!

Öcalan'ın mektubuna PKK'dan mektupla yanıt!
Öcalan'ın mektubuna PKK'dan mektupla yanıt!
BDP'liler, İmralı'daki görüşmenin ardından Öcalan'ın PKK yöneticilerine verilmek üzere yazdığı mektubu Kandil'e götürdü.

BDP 'liler, Abdullah Öcalan'ın PKK 'nın yöneticilerine teslim edilmek üzere yazdığı mektubu Kandil'e ulaştırdı. PKK yöneticileri Öcalan'ın mektubuna yine bir mektup yazarak yanıt verdi.


BOMBALANMA RİSKİ İLE GÖRÜŞME GECİKTİ

İmralı'nın Kandil'e gönderdiği mektup BDP aracılığıyla muhataplarına ulaşırken, BDP ve DTK Eşbaşkanlarından oluşan 6 kişilik milletvekili heyeti, Süleymaniye'de dün gün boyu Kandil'den gelecek yanıtı bekledi. Kandil'in bombalanması başta olmak üzere bazı tereddütler nedeniyle örgüt ile BDP heyetinin görüşmesi gecikti.


KANDİL'E ÇIKTILAR

BDP ve DTK heyeti dün akşama doğru yoğun koruma eşliğinde Kandil'e doğru yola çıktı. Milliyet'ten Namık Durukan'ın bildirdiğine göre heyet, KYB'nin Kandil bölgesi ile sınırını oluşturan Sengeser bölgesinde kendilerini bekleyen PKK'lılarla buluştu. Buradan PKK'lıların yoğun güvenlik önlemi altında heyet, üç araçla Kandil'e doğru yola çıktı.


TELEFONLARI KAPATTILAR

Heyet, akşam saatlerinde Kandil'in girişindeki Levje noktasında örgütün yönetim kadrosuyla bir araya geldi. Bombalama tehlikesine karşı BDP'li milletvekilleri telefonlarını kapatarak, görüşmeye geçti.


PKK YÖNETİMİ MASADA

Görüşmede BDP'li heyet, örgütün beyin takımı Murat Karayılan, Sabri Ok, Duran Kalkan ve diğer yöneticiler ile Öcalan'ın gönderdiği mektubu geniş kapsamlı değerlendirdi.


ÖCALAN'A MEKTUPLU YANIT

Örgüt yöneticileri, görüşme sonrasında eylemsizlik, Kuzey Irak'a çekilme ve silah bırakmaya kadar gidecek olan planı içeren Öcalan'ın mektubuna yine mektupla karşılık verdi. Kandil yönetimi, mektubu Öcalan'a ulaştırılmak üzere BDP heyetine verdi. Heyet, sabaha karşı yine aynı yolu izleyerek Süleymaniye'ye döndü. Heyetin bugün Erbil'e geçeceği pazar günü ise Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ve kabul etmesi halinde Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüşeceği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/112355311235537

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber dilinde "Kürdistan Bölgesel Yönetimi" - Pe@ce

  Görüyorum ki yıllardır sürdürülegelen ve bizzatihi Devlet'in inkâr politikasının bir mirası olan anaakım medyanın o muhteşem(!) haber dili hâlâ devam ediyor. Tam da oturup, "neler olup bitiyor" diye sorarken haberin sonuna bir geliyoruz ki resmî adı "Kürdistan Bölgesel Yönetimi" olan özerk bölge "Kuzey Irak Kürt Yönetimi" oluveriyor. Detay önemli mi? Evet, hem de çok önemli, çünkü altında yatan mesaj şu: "Ben Devlet'in güdümlü medyasıyım, Devlet bana izin verdiği ölçüde seni tanırım. Şu anda Devlet bir dereceye kadar kemerleri gevşetmiş ve 'Kürt' kimliğini resmen olmasa da fiilen tanımış durumda, yani artık benim için de 'Kürt' kelimesi kara listede yer almayacak; ama vatanın milletin bölünmez bütünlüğünü tehdit anlamına gelebilecek Kürdistan kelimesi her ne şekilde olursa olsun benim haberlerimde yer alamaz." İşte "Kürt Yönetimi" ile "Kürdistan Yönetimi" arasındaki fark budur; kasıtlıdır, etik değildir, hegemoniktir.

  BARIŞA YAKLAŞIRKEN ÖZ GÜVENİMİZ GELİYOR - semi ekrem

  Pkk imralı mektuplaşmasının neticesi herkes tarafından biliniyor çünkü pkk nin ilk şarti ankaranın tutarlı ve cesur politika üretmesidir akabinde bu sürecinde heba edilmesi anlamına gelecek kuşkuların yerini güvene bırakmaması inanın bu sorunu daha derinleştirecektir.Ankara artık bu hezeyanlarını bırakarak inandıgı barış sürecini cesur biçimde destekleyici reformları gündelik yaşamına geçirmelidir yoksa habur ve iş imralı tutanaklarını basına sızdırma veya oslo görüşmelerinin sekteye ugraması gibi mazeretlerin altına sıgınmak barıştan kaçmak anlamına gelir

  Yeni Kandirma. - dino_1508

  Yeni kandirmada devletin tek bir amaci vardir oda Kurt haraketini bolmek.Hem de en bastan alarak.Apo uzerinden.Sinir disina çiksinlar soylemi S Erdoganin hep kulandigi bir soz.sonrasinda bakariz diyor.Peki 75 yil boyunca Pkk mi vardi silahli guçler mi vardi niye devlet Kurtlere habire katliam yapti.? Bunun israile benzekmeten baska bir bir amaci yok.Sindirmekle guçsuz birakma.ve zamana oynama.Apo da iyice sasirmis "su iyidir bu iyidir" lerle muzakere surdurumez.Adamalar kara kaslarin için seni gormeye gelmiyor.Bolme ve yok etmeyi senden baslatmak istiyor.Zamanda gosterecek.

  tefferuat - mutluyucel

  Apo, bu Nevruz'da silah bırakma çağrısı yapacaktır.Gerisi teferruattır.

  Süreç - şoreş haki

  Kürtler dışında sürece ciddiyetle yaklaşan kalmadı. Namık bey zaten her yerde.Neyse al mektuplarını ver mektuplarımı oyununa dönüşmez umarım

  Fantazi haber - cennetkursunu

  Tam bir komedi haber. Mehmetçik gazetecinin deyimiyle PKK'nin 'beyin' kadroları mektubu değerlendirmek üzere toplanmış. hemde son yılların en ağır hava bombardımanları altında! Murat Karayılan yetmiyor, Sabri Ok, Duran Kalkan, bir de isimlerini bilmedikleri de varmış! Hızını alamayıp olmamış toplantının içindeymiş gibi yazıp durmuş..yesinler senin gibi haberciyi!

  Bu Süreçten umutluyum ama inancım yok ! - jiyanda

  Başlatılan yeni surecten umutluyum ... Fakat soylenenler ve yapılanlar oldukca endişe verici.Dağların her gun bombalaması bize barışı getirmez.. 3 gun once Kandil'in bombalanmasında 4 Gerilla yaşamını yitirdi.BDP heyetinin kandil'de oldugu sırada yine Bomba yine bomba...!! AKP hiç dusunmuyor mu ? Ya o bombalar Bdp Heyetini katletse hesabını kim verebilecek ? Ya 8 mart afişlerinin kürtçe oldugu gerekçesiyle yasaklanmasını nasıl açıklyacak ? Bu mu çözüm bu mu samimiyet? bu mu şeffaflık ? Q,W,X harflerine tahmmul edemeyen bir iktidar çözüm zihniyetinden cok uzakta malesef ... Herseye ragmen başlatılan bu çözüm sürecinden umutluyum fakat inancım yok !