Öcalan'ın mektupları Kandil ve Brüksel'e gidiyor

Öcalan'ın mektupları Kandil ve Brüksel'e gidiyor
Öcalan'ın mektupları Kandil ve Brüksel'e gidiyor
İmralı'da Abdullah Öcalan'la yapılan son iki görüşmeye katılan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'ın mesajlarını Kandil ve Brüksel'e götürüyor.

Radikal.com.tr - İmralı'da Abdullah Öcalan'la yapılan son iki görüşmeye katılan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'ın mesajlarını Kandil ve Brüksel'e götürüyor. 

Alınan bilgiye göre Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder Erbil'e, Pervin Buldan da Brüksel'e Öcalan'ın mesajlarını içeren mektupları götürüyor...

Öcalan'ın, PKK 'nın Kandil Dağı'ndaki yöneticilerine yazdığı mektubun dün akşam saatlerinde MİT aracılığı ile BDP'ye ulaştırılmasının ardından Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreya Önder, mektubu Kandil'e götürmek ve İmralı'da yaptıkları görüşmenin detayları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere bu sabah saatlerinde karayoluyla Habur Sınır Kapısı'ndan Irak'a geçti. Erbil'e giden Demirtaş ve Önder'in buradan Süleymaniye'ye geçeceği ve Kandil Dağı'nda mektubu Murat Karayılan'a teslim edeceği belirtildi. Demirtaş ve Önder'in, Kandil'in yanıtını da aldıktan sonra Türkiye 'ye döneceği belirtiliyor. 

Öcalan'ın silah bırakma ve sınır dışına çekilmeyle ilgili mesajlarının bulunduğu mektupların Brüksel'de de PKK'nın Avrupa örgütüne ulaştırılması bekleniyor...


  http://www.radikal.com.tr/112823011282302

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BDP'nin Surecteki rolu Postacilik mi? - mhmtthr

  Bence BDP bu postacilik isini birakmali. Tamam tabanlar ayni olabilir. Bu bdp nin postacilik yapmasini ve bir irade gostermeden Ocalanin direktiflerini yerine getirmesini gerektirmiyor. Ocalan zaten yapabildigini yapiyor. Peki bir siyasi parti, bir kurum olarak bdp ne yapiyor?

  kısa bir değerlendirme - bizeke

  Terörle mücadele dendi.Yapılamadı.Çünkü kürt kardeşlerimize hakları verilmedi. ezildiler , bir tarafda kimliklerini açıklamak ve yaşamak istediler siyasiler beceremedi. Sonunda pkk denilen bir kanlı örgüt kan dökerek bu kardeşlerimizin haklarını sanki koruyormuşcasına ortaya çıktı. Ayrıca da arkalarında biyük bir destek buldu.Siyaset kurumu kürt kardeşlerimize kereken hakları hem fikri hem kimlikselverecek bu yörelere ekonomik imkan sağlayarak halkin iş ve aş sahibi olmasını temin edecekti. Bunlar yapılmadı ve halkımızın vergileri ile kurulan 700000 kişilik bir ordu sayılarının 4 veya 5.6 sı olan terör örgütünün başlarını yok etmeyi başaramadı. Anlaşma zemini, ortaya çıktı.Sevinilecek bir başlangıç. Bir de akil adamlar eklendi.Her kafadan ayrı bir ses çıkıp bu barış ortamına olumsuz bir tesir ortaya çıkarabilir endişesi içindeyim.Zira MHP önünde kullanacağı çok büyük bir kulvar açıldı.O da oy oranını arttırmak için açılan bu kulvardan içeri dalacak.Büyük bir ayrışma da bu yönde olacak. Yani durum hayli karışık.Okuyoruz.Dinliyoruz düşünüyoruz.İyi olması için dua ediyoruz.En hazini endişe ediyoruz.