Öcalan'ın talebine hükümetten ret

Öcalan'ın talebine hükümetten ret
Öcalan'ın talebine hükümetten ret
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Abdullah Öcalan'ın İmralı'da basın toplantısı talebine olumlu bakmadıklarını açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , Abdullah Öcaln'ın İmralı 'da basın mensuplarıyla toplantı talebinin değerlendirdi. Arınç, "Ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum bir hükümlünün, kimlerle, ne zaman , ne şekilde görüşeceği yönetmeliklerle belirlenmiştir. Öcalan 'ın 'ben basınla bir toplantı yapmak istiyorum' demesi onun arzusudur. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği noktasında elimizdeki mevcut hukuki mevzuatta bu mümkün görünmemektedir. Bir hükümlünün karşısına basın mensuplarını alıpta bulunduğu yerde bir basın toplantısı yapması, hiçbir şekilde mümkün görünmemektedir" dedi.

 


  http://www.radikal.com.tr/114290111429016

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ESIT OLMAYAN KOSULLAR - hg1962

  Hukumet Resmi Yetkilileri ile Sn.Ocalanla Zaten gorusuyor, Acaba Mevzuatinizda boyle bir sey varmi? Demekki istenirse Siradan olmayan bir Hukumlu ile esit ve adil bir Muzakerenin devam edebilmesi ve daha seffaf olabilmesi acisindan Sn Ocalan'in tum cevrelerin merak ettigi sorulari basin araciligi ile Halka yansitma hakki kullandirilmalidir.

  bu iş böyle gitmez - nihatbilgic1211

  KArdeşim ne zor işler bu barış işleri ya.. Bu kadar önemsiz bir şey için bile 'şu anda mumkun gozukmuyor' denıyor..Acaba 'evet tam zamanaı' demeye ne zaman başlayacagız, işte o gun 'kurtulus günü'dür..

  ... - yagız

  keşke söylenen düzgün okunsa öcalan diyor ki benim kandille doğrudan bağlantı kurmam lazım bu süreç için diyor demiyor 200 tane kemara getirin bilmem kaç tane gazeteci bir canlı video istiyor o kadar.. arınç bey eğer bu ülkeye barış gelecekse sizin bunu yaparım şunu yapmam her şey bizde derseniz olmaz öyle süreç olmaz konuşsa videolu zararlı mı olur bir şey mi kayberdesiniz yok... yazık ediyonuz kendinize

  Öcalan - aroşem

  bir yandan bir barış süreci başlatan hükümet şimdi kararlı durmuyor sayın Bülent Arınç'ın açıklamaları samimi değil evet mühebet ceza almış olabilir saayın Öcalan ama o sıradan mahküm değil ki barış müzakarelerini yürüten bir tarafın başkanı bu koşularda nasıl barış müzakereleri yürütülecek tabi Öcalanın koşuları düzeltilmesi gerekirki çözüm süreç sağlıklı yürütülsün aksi ise bu barış süreci oyalama süreci olur kürt tarafı üzerine düşen 1. aşamayı yaptı sıra hükümette

  BARIŞ ELÇİSİ - Sermiyan QEREGECİ

  Sayın Öcalan,sıradan bir hükümlü ya da tutuklu değildir.Bunun için,basın toplantısı yapma talebi son derece haklı bir taleptir.Çünkü,kamoyunu doğrudan bilgilendirmek istiyor.Türkiye Halklarına ortak bir ülke inşaa edecektir.Barışı getirecektir.önemi buradadır.Barışın Elçisine,olumsuz açıklamalar yapmak,bu süreci sabote etmekten başka bişey deıldir. Son olarak, hukumet cephesinin bu sureşteki izlediği ''ben nasıl istersem oyle olacaktır'' politikasına bi an önce son vermesi gerekiyor...!

  ... - Ariyan

  sayın öcalan herhangi bir mahkum degildir! şuanda ülkede kan durmuşsa bunun baş mimarı öcalandır, sizi biraz daha ciddiyete davet ediyorum!