Öcalan'ın yeni odasının fotoğrafları Adalet Bakanlığı'nda

Öcalan'ın yeni odasının fotoğrafları Adalet Bakanlığı'nda
Öcalan'ın yeni odasının fotoğrafları Adalet Bakanlığı'nda
Abdullah Öcalan'ın yeni odasının fotoğrafları Adalet Bakanlığı'na ulaştı.

ANKARA - Abdullah Öcalan’ın, İmralı Cezaevi’ndeki kaldığı odası hafta sonuna doğru değişecek. Öcalan’ın, BDP heyeti ile çektirdiği fotoğrafların da Adalet Bakanlığı’na ulaştığı, onay verilmesi halinde kamuoyuyla paylaşılabileceği öğrenildi.

Öcalan’ın nem, rutubet ve sağlık koşullarına uygun olmadığı gerekçesiyle odasının değiştirilmesini talep ettiği basına yansımış; BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Öcalan’ın eski odasına alınabileceğini açıklamıştı. Adalet Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgilere göre, Öcalan’ın başka bir odaya nakledilmesine karar verildi. Öcalan’ın nakledileceği odanın, şu anda kaldığı odadan daha büyük ve sağlık koşullarının daha elverişli olduğu ifade edilirken, nakil hafta sonuna doğru gerçekleştirilecek. Öcalan, İmralı Cezaevi’nde ilk 5 yılını nakledileceği odada geçirmişti.

Fotoğrafları MGK değerlendirecek
Öte yandan Öcalan’ın, İmralı Cezaevi’nde BDP heyeti ile çektirdiği fotoğraflar da Cezaevi yönetimince Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Fotoğrafların basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılmasına, Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) yapılacak değerlendirmenin ardından karar verileceği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/114703711470373

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devasa oyun ve evdekiler - onuratug

  oynanan devasa oyunu bir tarafa koyalım. kürt coğrafyasındaki hidrokarbon olsun, Ortadoğu jeopolitiği olsun, türk devletinin çıkarları ve bekası olsun... koyalım bir kenara... bu resimlerde gülümseyen adam aramızdan birileri için çocuklarının katili. ve on yıllardır neredeyse her gün yüzünü gördüğümüz bir adam. şimdi bu adamın ismi bir haberde anıldığında "aaa o kim ya, neye benziyor acaba?" diyen olmadığına göre neden hala her gün yeni bir fotoğraf? neden çocuğumun katili olduğunu düşündüğüm bir adamı her gün gazetelerin bir köşesinde görmek zorunda kalayım? kendinizi o insanların yerine koyun ve her gün daha da içini boşalttığınız vicdan kelimesiyle kendinize sorun... evet bu adam birileri için kahraman olabilir ama birileri için de çocuklarının katili...

  Diyecek sözüm yok - Gılgameş

  Uğraşacak başka bir şeyi yok mu devletin? Fotoğrafların yayınlanıp yayınlanmamasına karar verecekler miş! Şimdi ben de merakla bekliyorum. Acaba yayınlanmasına izin verecekleri fotoğrafları hengi kriterler göre seçmişler, anlayacağız. Bir devlet nasıl kendi kendini bu kadar da gülünç duruma düşürebilir? Kimileri neresi doğru ki diyecek! Doğrudur. Bu devletin doğru bir yanı yoktur. Her gün yeni bir eğri sergilemesi de normal aslında. Allah eğrilerinizi doğrultsun.

  Yakismis - zargaron

  Teror orgutu liderinin cicekler arasinda guler yuzlu resimleri bu haberlere cok yakisiyor. Ayni sekilde sozde Ozgur Suriye Ordusu militanlarinin, El kaide militanlarinin da gul bahceleri icerinde mutlu mesut fotograaflarini en kisa zamanda bekliyoruz. Askerlerimize pusu kuran teror orgutu gitti baris ve demokrasi sevdalisi humanist, cevre dostu, hippi arkadaslar geldi!