ODTÜ eylemcileri ile taksiciler arasında arbede

ODTÜ eylemcileri ile taksiciler arasında arbede
ODTÜ eylemcileri ile taksiciler arasında arbede
Kadıköy'de OTDÜ eylemi yapan bir gruba taksiciler tepki gösterinde iki grup arasında arbede yaşandı.

İSTANBUL - Kadıköy'de OTDÜ eylemi yapan bir gruba taksiciler tepki gösterince iki grup arasında kısa süreli arbede yaşandı. Sözlü tartışma olarak devam eden olay taksicilerin olay yerinden uzaklaşması ile son buldu. Yaşananlar ise bir vatandaşın kamerasına yansıdı.

Olay saat 00:00 sıralarında Kadıköy Altıyol'da meydana geldi. Ankara ODTÜ'de yaşana olaylara destek vermek isteyen bir grup Kadıköy Altıyola gelerek yolu trafiğe kapatıp, slogan atarak oturma eylemi yaptı.

Eylem nedeniyle Altıyol'da trafikte yoğunlaşmalar meydana geldi. Trafik yoğunluğu nedeniyle, taksi şoförleri eylem yapan grupla tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından, olay sözlü tartışma olarak devam etti. Taksiciler ise bir süre sonra olay yerinden ayrıldı.

Yaşanan olayda bazı eylemciler hafif şekilde yaralandı. Olay anı bir vatandaşın kameralarına yansıdı. Taksiciler ile eylemciler arasında başlayan tartışmanın kavgaya dönüştüğü görüldü. Çıkan arbedenin bir süre de sözlü olarak devam ettiği görüldü. Olay taksicilerin Altıyol'dan ayrılması ile son buldu.DHA - Ramazan EĞRİ


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Ramazan

  ,

  ODTÜ

  ,

  Eylem