ODTÜ Meril için ağladı, bisiklet için eylem yaptı

ODTÜ Meril için ağladı, bisiklet için eylem yaptı
ODTÜ Meril için ağladı, bisiklet için eylem yaptı
20 gün önce, kırmızı ışıkta durmayarak bisikletine çarpan bir aracın yol açtığı kaza sonucu, 22 yaşında hayatını kaybeden ODTÜ öğrencisi Meril Çiğdem Durmuş için arkadaşları eylem yaptı.

Radakil.com.tr - ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Meril Çiğdem Durmuş, bundan 20 gün önce, bisikletine çarpan bir aracın yol açtığı kaza sonucu, 22 yaşında hayatını kaybetti. Fakültesinin en başarılı öğrencisi olan ve gelecek yıl bölüm birincisi unvanı ile mezun olması beklenen Çiğdem’in ölümü başta fakültesi olmak üzere ODTÜ’yü üzüntüye boğarken, bisiklet kullananların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için dün bir de eylem yapıldı.

Eskişehir Yolu üzerindeki Beysukent-Angora Bulvarı’nda kırmızı ışıkta hızla yanından geçen bir aracın kendisine çarpması sonucu hayatını kaybeden Meril Çiğdem Durmuş için Güvenpark’ta toplanan bisikletliler, “Otomobil odaklı değil insan odaklı kent istiyoruz” diyerek yere yattı.


HARVARD'A GİDECEKTİ
Kazada kızını kaybeden Meril Çiğdem’in babası Adil Durmuş, “ODTÜ İnşaat Mühendisliği 3’üncü sınıfta okuyordu ve master programlarını da bir arada yürütüyordu. Önümüzdeki dönemde Harvard’a gitmeyi garantilemişti. Dönem birincisi olacaktı” dedi.

Durmuş’un ölümünün ardından Türkiye ’nin pek çok başka kentinde de farklı adlarla bir araya gelen bisiklet grupları, bisiklet kazalarında ölenleri anmak ve trafikte bisikletlilere duyarlılığı artırmak amacıyla “Bisiklete özgürlük” turları düzenlemişti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ODTÜ

  ,

  Master

  ,

  İnşaat

  ,

  Kırmızı

  ,

  Eylem

  ,

  kent